Gå til innhold
Hundesonen.no

Tabris' og Ozus søndagsEFIT - i finvær og kosemodus


Recommended Posts

Skrevet

Vi har hatt en herlig søndag. Jeg starter dagen med en runde på nett mens jeg koser meg med fangsten samboer har hatt med seg fra Sverige.

2014-06-01%2011.44.35.jpg

Jeg forflytter meg litt til sofaen for og prate med litt med sambo, da utsikten min plutselig blir hvit...

2014-06-01%2011.48.53.jpg

Klokka er nå ca halv ett og vi har kommet oss ut på tur i det herlige (men litt for varme) sommerværet. (Som vi jo nå kan si - første sommerdag, yay!)

2014-06-01%2012.30.37.jpg

En time senere er vi fortsatt på tur. Ikke den lengste runden (litt for varmt), men har funnet en ny rute rundt Melsheia som jeg tror vil bli min nye hverdagsrute. Den jeg har nå er litt for kort, synes jeg. Denne runden er ca 5 km med både gode stigninger for å få opp pulsen og svært vakker og behagelig natur.

2014-06-01%2013.29.39.jpg

Fin arbeidsfordeling - jeg går tur med Ozu, og samboer lager middag. Pasta med kjøttdeig i dag, mens vi ser Cheers - blir aldri lei pasta.

2014-06-01%2014.47.17.jpg

Etter middag og serie er fortært, så setter jeg med ned for å spille videre i TES:O, mitt nye yndlingsspill og tidsfordriv.

2014-06-01%2016.25.14.jpg

Klokken er nå rundt halv syv, og jeg setter opp treningsplan for neste uke. Har ikke trent så mye de siste ukene siden jeg var så mye syk, lå på sykehuset en uke osv. Men nå er vi back in the game!

2014-06-01%2018.28.28.jpg

Samboer og jeg ser de to siste episodene i sesong to av American Horror Story - elsker den serien!

2014-06-01%2019.15.41.jpg

Siden jeg står tidlig opp så er jeg i seng tidlig. Det blir dermed tidlig kveldsrunde med gutten, og dette er siste bildet i dagens EFIT. :)

2014-06-01%2020.40.15.jpg

  • Like 7
Guest Michellus
Skrevet

American Horror Story, TES:O, tur, bli lagd middag til OG planlegge hundetrening?? Høres ut som en veeeldig fin dag :D Moro at vi ser ut til å like de samme seriene også :P AHS er dritmoro!

Skrevet

American Horror Story, TES:O, tur, bli lagd middag til OG planlegge hundetrening?? Høres ut som en veeeldig fin dag :D Moro at vi ser ut til å like de samme seriene også :P AHS er dritmoro!

Hehe, ja, det var en herlig dag! :D

Digger AHS, gleder meg allerede til og begynne på sesong tre! (Og de holder jo på og lage sesong fire nå).

Skrevet

Sjokolade til frokost? :o At du orker :lol:

Ålreit dag da, sånn bortsett fra sjokoladefrokosten. :P

Nja, pleier ikke ha det. Men gjorde et unntak for svensk mjölkchocklad. :D

  • Like 1
Skrevet

Så ut som en deilig dag! Alltid gøy når man finner nye turruter :)

Ja, var definitivt en herlig dag! Har gått i Melsheia før, men aldri gått helt rundt. Trodde det var mye lenger enn det var - tok den runden i dag også, faktisk. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...