Gå til innhold
Hundesonen.no

Tabris' og Ozus søndagsEFIT - i finvær og kosemodus


Recommended Posts

Skrevet

Vi har hatt en herlig søndag. Jeg starter dagen med en runde på nett mens jeg koser meg med fangsten samboer har hatt med seg fra Sverige.

2014-06-01%2011.44.35.jpg

Jeg forflytter meg litt til sofaen for og prate med litt med sambo, da utsikten min plutselig blir hvit...

2014-06-01%2011.48.53.jpg

Klokka er nå ca halv ett og vi har kommet oss ut på tur i det herlige (men litt for varme) sommerværet. (Som vi jo nå kan si - første sommerdag, yay!)

2014-06-01%2012.30.37.jpg

En time senere er vi fortsatt på tur. Ikke den lengste runden (litt for varmt), men har funnet en ny rute rundt Melsheia som jeg tror vil bli min nye hverdagsrute. Den jeg har nå er litt for kort, synes jeg. Denne runden er ca 5 km med både gode stigninger for å få opp pulsen og svært vakker og behagelig natur.

2014-06-01%2013.29.39.jpg

Fin arbeidsfordeling - jeg går tur med Ozu, og samboer lager middag. Pasta med kjøttdeig i dag, mens vi ser Cheers - blir aldri lei pasta.

2014-06-01%2014.47.17.jpg

Etter middag og serie er fortært, så setter jeg med ned for å spille videre i TES:O, mitt nye yndlingsspill og tidsfordriv.

2014-06-01%2016.25.14.jpg

Klokken er nå rundt halv syv, og jeg setter opp treningsplan for neste uke. Har ikke trent så mye de siste ukene siden jeg var så mye syk, lå på sykehuset en uke osv. Men nå er vi back in the game!

2014-06-01%2018.28.28.jpg

Samboer og jeg ser de to siste episodene i sesong to av American Horror Story - elsker den serien!

2014-06-01%2019.15.41.jpg

Siden jeg står tidlig opp så er jeg i seng tidlig. Det blir dermed tidlig kveldsrunde med gutten, og dette er siste bildet i dagens EFIT. :)

2014-06-01%2020.40.15.jpg

  • Like 7
Guest Michellus
Skrevet

American Horror Story, TES:O, tur, bli lagd middag til OG planlegge hundetrening?? Høres ut som en veeeldig fin dag :D Moro at vi ser ut til å like de samme seriene også :P AHS er dritmoro!

Skrevet

American Horror Story, TES:O, tur, bli lagd middag til OG planlegge hundetrening?? Høres ut som en veeeldig fin dag :D Moro at vi ser ut til å like de samme seriene også :P AHS er dritmoro!

Hehe, ja, det var en herlig dag! :D

Digger AHS, gleder meg allerede til og begynne på sesong tre! (Og de holder jo på og lage sesong fire nå).

Skrevet

Sjokolade til frokost? :o At du orker :lol:

Ålreit dag da, sånn bortsett fra sjokoladefrokosten. :P

Nja, pleier ikke ha det. Men gjorde et unntak for svensk mjölkchocklad. :D

  • Like 1
Skrevet

Så ut som en deilig dag! Alltid gøy når man finner nye turruter :)

Ja, var definitivt en herlig dag! Har gått i Melsheia før, men aldri gått helt rundt. Trodde det var mye lenger enn det var - tok den runden i dag også, faktisk. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...