Gå til innhold
Hundesonen.no

Tabris' og Ozus søndagsEFIT - i finvær og kosemodus


Recommended Posts

Skrevet

Vi har hatt en herlig søndag. Jeg starter dagen med en runde på nett mens jeg koser meg med fangsten samboer har hatt med seg fra Sverige.

2014-06-01%2011.44.35.jpg

Jeg forflytter meg litt til sofaen for og prate med litt med sambo, da utsikten min plutselig blir hvit...

2014-06-01%2011.48.53.jpg

Klokka er nå ca halv ett og vi har kommet oss ut på tur i det herlige (men litt for varme) sommerværet. (Som vi jo nå kan si - første sommerdag, yay!)

2014-06-01%2012.30.37.jpg

En time senere er vi fortsatt på tur. Ikke den lengste runden (litt for varmt), men har funnet en ny rute rundt Melsheia som jeg tror vil bli min nye hverdagsrute. Den jeg har nå er litt for kort, synes jeg. Denne runden er ca 5 km med både gode stigninger for å få opp pulsen og svært vakker og behagelig natur.

2014-06-01%2013.29.39.jpg

Fin arbeidsfordeling - jeg går tur med Ozu, og samboer lager middag. Pasta med kjøttdeig i dag, mens vi ser Cheers - blir aldri lei pasta.

2014-06-01%2014.47.17.jpg

Etter middag og serie er fortært, så setter jeg med ned for å spille videre i TES:O, mitt nye yndlingsspill og tidsfordriv.

2014-06-01%2016.25.14.jpg

Klokken er nå rundt halv syv, og jeg setter opp treningsplan for neste uke. Har ikke trent så mye de siste ukene siden jeg var så mye syk, lå på sykehuset en uke osv. Men nå er vi back in the game!

2014-06-01%2018.28.28.jpg

Samboer og jeg ser de to siste episodene i sesong to av American Horror Story - elsker den serien!

2014-06-01%2019.15.41.jpg

Siden jeg står tidlig opp så er jeg i seng tidlig. Det blir dermed tidlig kveldsrunde med gutten, og dette er siste bildet i dagens EFIT. :)

2014-06-01%2020.40.15.jpg

  • Like 7
Guest Michellus
Skrevet

American Horror Story, TES:O, tur, bli lagd middag til OG planlegge hundetrening?? Høres ut som en veeeldig fin dag :D Moro at vi ser ut til å like de samme seriene også :P AHS er dritmoro!

Skrevet

American Horror Story, TES:O, tur, bli lagd middag til OG planlegge hundetrening?? Høres ut som en veeeldig fin dag :D Moro at vi ser ut til å like de samme seriene også :P AHS er dritmoro!

Hehe, ja, det var en herlig dag! :D

Digger AHS, gleder meg allerede til og begynne på sesong tre! (Og de holder jo på og lage sesong fire nå).

Skrevet

Sjokolade til frokost? :o At du orker :lol:

Ålreit dag da, sånn bortsett fra sjokoladefrokosten. :P

Nja, pleier ikke ha det. Men gjorde et unntak for svensk mjölkchocklad. :D

  • Like 1
Skrevet

Så ut som en deilig dag! Alltid gøy når man finner nye turruter :)

Ja, var definitivt en herlig dag! Har gått i Melsheia før, men aldri gått helt rundt. Trodde det var mye lenger enn det var - tok den runden i dag også, faktisk. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...