Gå til innhold
Hundesonen.no

Bruk av telt rundt ringen på utstilling


Guest Bølla
 Share

Recommended Posts

  • Svar 104
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei, fordi åpen slette uten skygge er dumt når det er varmt f.eks? Man kan jo diskutere oppsettet på plassen og hvor teltene skal stå, men vitsen med telt/skygge har jeg ikke problemer med å se.

Så strengt tatt burde det ikke være folk på en utstilling, for de er jo bare i veien for alle dere som bare har med en hund og skal en kjapp tur inn i ringen? Greit å vite.

Jeg opplever ofte at folk søker tilflukt i skyggen av teltet mitt, jeg... uten telt, lite skygge rundt ringen.

Posted Images

  På 6/12/2014 at 12:02 PM, madam mim skrev:

For et herlig par. :heart: Ser ut som et gammelt ektepar som har holdt sammen i 50 år. :ahappy:

De minner ganske mye om et eldre ektepar ja. Setter stor pris på hverandre, men så må de bare kjefte og krangle litt innimellom, sånn i all vennskapelighet. :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sandefjord var fantastisk. Bare et lite minus, og det var at de skulle fortsatt de indre veiene litt utover, slik at man hadde innganger. Vi hadde litt problemer med å finne plass å gå med vogntrallen vår fra teltet vårt i andre rad bakover og inn til ringen, når det nærmet seg vår rase. Men det var et lite problem ifht de aller fleste utstillingene vi har vert på. Tromsø er veldig grei, der har man rader med teltoppsett med gater imellom, og alle ringene på isbanen rundt teltene. Motsatt av vanlig, men funker topp!IMG_6954_zps1a57d6aa.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja,hun er sjekket,og som familiehund er hun helt super. Går veldig godt overens med små barn, knurrer aldri da. Har ikke vært hos instruktør med fokus på dette enda, har trent spesifikt på dette på ringtrening. Hun reagerte veldig på lyden ,kaos og andre hunder i starten,men der har hun klart å lande greit nå. Hun løper som en drøm i ringen,og alt annet føler vi er på plass nå, men det hjelper så lite når hun ikke takler håndteringen fra fremmede. Kanskje det går seg til med alder,men det er kanskje greit å kontakt en instruktør for mer generell trening,ja.
    • Har dere gått noe kurs, eller fått noe hjelp fra en instruktør eller adferdsekspert? Jeg tenker jo at hun er enda ung, men det er desto viktigere å ta dette tidlig før det blir et livsvarig problem. Jeg går ut fra at hun er sjekket hos veterinær for eventuelle smerter og ubehag.
    • Tusen takk for svar, vi har tenkt det samme. Vi har henne på foravtale, så vi har prøvd alle forslag fra oppdretter, og begynner å føle litt på at vi ikke får dette til.       
    • Jeg tenker at en hund som er så ukomfortabel med håndtering at den knurrer bør slippe det. Den er uansett da ikke noe godt avlsemne, og bør slippe belastningen det er både å mengdetrene på det og bli tvunget til det i en litt masete situasjon som utstilling er. Det beste dere kan gjøre er å jobbe med tryggheten i ulike situasjoner, generell hverdagslydighet, jobbe i ulike miljøer og jobbe med trygghet rundt mennesker generelt. Hun har enda en god stund igjen av tenåringsfasen og mye som skal formes, og jeg ville utsatt alle eventuelle utstillingsplaner til hun har modnet en del og kanskje blitt tryggere. Hvis hun ikke blir tryggere med alderen og jobbing så ville jeg utelukket avl.
    • 1-årig tispe må stilles ut for å godkjennes ift avl. Mye egne meninger,men snill og god som familiehund. Hun liker IKKE at andre enn familie skal kjenne på kroppen. Se tenner går oftere bedre nå,men helst ikke. Godtar mer hvis folk tar seg litt tid til å bli litt kjent,og gir godbit først. Knurrer ved trening på å kjenne på kroppen/se på tenner,og det begrenser seg noe med mengdetrening på grunn av at knurring skremmer folk. Naturlig nok. Og det har hun erfart også,at da slipper hun,og folk trekker seg. Hvordan få trent på dette slik at hun kan få en vurdering av dommer uten å bli kastet ut?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...