Gå til innhold
Hundesonen.no

Australsk Gjeterhund spesial


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Den 24 mai var det spesial utstilling for Australske gjeterhunder, med lydighetsstevne og valpeshow.

@Nymeria og @Ingvild tilbragte hele dagen slik. Haha, latsabber :lol:

14086140698_ee1b975bf9_c.jpg

@Whoopsis derimot var flink i lydighetsringen :ahappy:

14086182340_1bec12383f_c.jpg

En søt red and tan valp :wub:

14086182410_c71d69ac80_c.jpg

@Shlush med Vegas, NJV Aussie Action's Black Quick-Step

14270712952_66aca297ee_c.jpg

Geo, SJV Deepeyes Clash of Kings

14086141338_02a696ee92_c.jpg

Vegas, NUCH SEUCH DUCK NORDUCK INTUCH AD BH NV-09-10 Chocolate Wrestler

14269468311_a5982e3f97_c.jpg

Opsis, Nakarras Opsis

14292973513_b87bbc4cb7_c.jpg

Lani, AUCH Sandsprite Southern Sky HT

14249671976_f1ddb1e390_c.jpg

14086140558_7106af91e1_c.jpg

Dany, NUCH Deepeyes Dream Of Spring

14086148489_117957ef75_c.jpg

BIR og BIM

NUCH Redqliff's Gaia Go Steady og NUCH SEUCH DUCK NORDUCK INTUCH AD BH NV-09-10 Chocolate Wrestler

14270712762_b53185fb2e_c.jpg

BIS Veteran

CIB NORDUCK NBCH FIUCH CHUCH WW08 NV-05-06-10-11-13 DKV10 NORD10 NVV10-12-13 EUWV13 Glimmergruvans ö-Blaze

14086232057_02332730f7_c.jpg

Oppdretterklasse Kennel Deepeyes

Fra venstre: Ivy, Dany, Geo og Talli.

14249672266_bbee4ffc47_c.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du vil ikke legge ut bildet på fjes? :) Så jeg kan tagge oppdretter :-D

fine bilder ;)

Jeg skal ikke være på facebook resten av Mai måned, så det blir litt vanskelig, haha :lol: Tror ikke jeg kommer til å gå innpå før jeg er ferdig med eksamen 6 mai faktisk :)

Takk for fine ord, begge to :D Kelpier er fine altså!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt usikker på hvor fordelaktig det var for Opsis å bli plassert midt mellom de to der i bildeserien.. Lille reka. :lol:

Tusen takk for fine bilder og fin helg! :ahappy:

Haha, hun burde hete Reka og ikke Opsis :lol: Hun er så søt :wub: Takk det samme! Jeg har et par flere lydighetsbilder om du vil ha ;) Jeg er bare megakresen når jeg redigerer bilder :P

Kan jeg stjele oppdrettergruppe bilde? Var vanskelig å ta bilde selv og være inne *ler*

Og som alltid: kjempe fine bilder!

Stjel i vei :) Takk! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

....og @MegaMarie tilbragte dagen med rumpa foran videokamera til @JeanetteH :aww:

:lol:

Flotte bilder! :)

Derfor det ble så mange flotte bilder vettu :aww: Nei, det skulle strengt tatt kommet enda flere fine bilder her fra meg for at det skal være verdt det at dere må se 1 times film av rumpen min :lol:

Takk! :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fine bilder! :D

(Ingvild myste til og med til sola som ikke var der haha)

Får jeg lov til å stjele det av Dany alene og i oppdretter? <3

Det er bare til å stjele den som føler for det :ahappy:

Tusen takk :ahappy: Takk det samme, Ingvild :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...