Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann alle sammen!


Pilgrim

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er også ny her, har vært inne å smugtitta noen dager, men tenkte at jeg nå kunne legge inn litt om meg selv. Er 25 år og bosatt i Oslo sammen med min samboer. Vi har ikke hund enda, men det blir i løpet av året. Mest sannsynlig i løpet av sommeren tenker jeg! Vi skal ha hund av rasen border terrier. Det var vel for litt over et år siden jeg begynte å planlegge å få meg hund, har alltid visst at det en gang skulle bli, men først da følte jeg at det var rette tid å begynne å tenke ordentlig på saken. Så begynte letingen etter hvilken rase. Har alltid hatt forkjærlighet for små hunder, oppvokst med strihåret dachs, så jeg visste at jeg ville ha en liten, men samtidig robust hund. Ingen pyntedokke. Flere av terrierrasene sjarmerte meg tidlig, men da jeg utpå vinteren i fjor traff på en border terrier var jeg solgt! Selvfølgelig måtte jeg undersøke mer om rasen, men fant fort ut at dette er en rase som passer meg og min samboer. Tror jeg har funnet meg oppdretter og hun venter nå på at tispa skal løpe, så jeg er nå utrolig spent på hvordan dette går! :)

Ellers har foreldrene mine to flotte gordon setter tisper. Du kan se mer av de på min hjemmeside. Er ikke så mye om hund der enda, men det kommer mer etterhvert!!

Er det noen andre her med border terrier, hadde det vært hyggelig å høre fra dere! Blir spennende å utforske dette forumet!

Snakkes! :)

Skrevet

Takk for hyggelig velkomst her! :P Blir nok mange innlegg fra meg når valpen er i hus, men det er jo fortsatt en liten stund til. Men jeg kommer nok til å kikke innom daglig, så vi snakkes nok. Er så mye man kan lære av andres erfaringer og meninger.

Ha en fin kveld dere! :P

Skrevet

Håper på Kennel Fort-nox, Eva-Doris Fagerlid driver et lite oppdrett av border terrier på Lørenskog.

Hvis ikke det blir der må jeg mest sannsynlig til Sverige tenker jeg..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...