Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skjønner ikke hvorfor det skal være så vondt og vanskelig å forstå at en katt (eller en hund for den del), vil beskytte sine egne. Er det så farlig å tillegge et pattedyr noen av de samme egenskapene som et visst annet pattedyr (mennesket)? Vi har liksom de samme primærbehovene, vi kan visst aldri dele de samme følelsene, i følge enkelte.

  • Like 7
  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De adopterer en løskatt som følger etter dem hjem fra parken når de er i datingfasen, og flere år senere så redder pusen barnet deres. Det må sies å være fin belønning for en god gjerning og stort hje

Skjønner ikke hvorfor det skal være så vondt og vanskelig å forstå at en katt (eller en hund for den del), vil beskytte sine egne. Er det så farlig å tillegge et pattedyr noen av de samme egenskapene

Katter er sosiale dyr som verner om og tilpasser seg sine nærmeste. Gammel myte at katter er "einstøinger" som trives best alene osv. Så sant det er nok mat og stor nok plass til alle vel og merke. Sk

Skrevet

Enig, bikkja ser jo ut som den bare lusker på tur og plutselig så har den bitt seg fast? Hva skjer i hjernen der?

Fytti katta :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Syns det oser "jakt og faenskap" av hunden fra begynnelsen av filmen. Det er som om den er ute å leter etter noe å bite (drepe?) ... Huff. Skumle greier.

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Skjønner ikke hvorfor det skal være så vondt og vanskelig å forstå at en katt (eller en hund for den del), vil beskytte sine egne. Er det så farlig å tillegge et pattedyr noen av de samme egenskapene som et visst annet pattedyr (mennesket)? Vi har liksom de samme primærbehovene, vi kan visst aldri dele de samme følelsene, i følge enkelte.

Hm nei, tvert i mot det du sier. Det som er vanskelig å forstå - men mer korrekt formulert: det som er overraskende å høre bli sagt - er det at katter som framstilles som einstøinger, som selvopptatte og som ikke har mye flokkmentalitet utover det lille de viser i løveflokker - skal ha forsvar for annet enn seg selv.

Det du snakker om vet jeg ikke hvor du har henta fra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...