Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hei.

siden sambo skal ta lappen nå er vi på utkikk etter bilsele til bamsen vår på ca 40 kilo :-)

(jada, vet at bur er bedre, men har ikke råd til stasjonsvogn nå)

har sett på en sele på animail.no og lurer på om noen har erfaring med den selen og om de har rask levering?

eventuelt andre seler som er gode? viktig at nettbutikken er litt raske med å få sendt varene :-)

legger med link til selen :-) http://animail.no/mim-allsafe-bilsele.html

Skrevet

Stasjonsvogn trenger ikke være dyrere altså, ikke så mye iallefall :) F.eks en toyota corolla, en liten stasjonsvogn. Bagasjerommet er ikke så stort, men nok plass til en stor hund likevel (men blir nok trangt med bur, så da må det bli lastegitter).

(Med mindre dere allerede har bil da, men hvis dere skal kjøpe bil nå ville jeg utvidet søket litt :) )

Jeg bruker bilsele nå, i påvente av bur, og synes ikke det er helt optimalt, han surrer seg inn og sånn.

Skrevet

Det var nylig en test av bilseler til hund nå, finner ikke igjen linken med en gang, men de færreste bestod testen hos såppass store hunder. Tror den du har sett på var den eneste som er tilgjengelig i Norge som bestod.

Jeg har den selv til min hund på 16 kg, og vi har vært i kræsj med den - front mot front i 80-sone. Den gjorde jobben og hindret hunden i å bli kastet frem til oss, hunden fikk heller ingen skader, bare haltet litt i et par dager, men det tror jeg var fordi han taff ryggen på førersetet.

Litt knotete å ta av å på siden det er metallspenner som må strammes hver gang, men heller det enn enkle plastklips som ryker mye lettere.

Skrevet

vi har en audi a4 sedan :-) sambo har tatt intensivkurs i tillegg, så å punge ut nesten 30000 på det så sier det seg selv at vi må vente litt med ny bil :-) men det blir forhåpentligvis ikke lenge til :-p

vi er nok på utkikk etter en passat :-) får vi plass til mye mer :-)

Skrevet

ja, eller nei.. bilen gikk ikke igjennom eu kontrollen =( henter stasjonsvogn imorgen, men har da ikke råd til bur før neste måned! jaja, fikk selen idag, så den må bare duge =) hadde håpet den skulle holde en stund til så man fikk en skikkelig bil :P

Skrevet

Kanskje et dumt spørsmål, men når hunden sitter i en slik sele

Kan den da legge seg ned eller må den sitte?

Noen erfaringer med sånne seler på lange turer?

Den kan sitte, ligge stå, snuse rundt, strekke hodet ut åpent vindu eller bak i bagasjerommet...og hva som helst ellers den kan når den har en knapp halvmeter med bånd. ;)

Jeg har en som ville lagt seg ned ganske fort og en som muligens ville vært urolig hele turen på en lengre tur. Det er nok litt opp til hunden.

Skrevet

Den kan sitte, ligge stå, snuse rundt, strekke hodet ut åpent vindu eller bak i bagasjerommet...og hva som helst ellers den kan når den har en knapp halvmeter med bånd. ;)

Jeg har en som ville lagt seg ned ganske fort og en som muligens ville vært urolig hele turen på en lengre tur. Det er nok litt opp til hunden.

Takk

Skal se om jeg får plass til et bilbur, men da er en slik sele en reserveløsning til alt er på plass

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...