Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er på tide å gå til innkjøp av noen nye leker, og tar gjerne imot tips :)

Først og fremst er jeg på utkikk etter en leke som tåler masse tygging, flyter og lager lyd! Helst en det er litt størrelse på, da jeg er fryktelig flink til å rote bort små ting.

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Skrevet

Aquakong (?). Ikke noe lyd, men flyter og har et tau så du kan kaste den langt! Sikker vinner om du ikke har en hund som spiser opp tauet :)

Skrevet

Kong :) De har flere forskjellige vannleker, og ihvertfall noen av de er tyggesikre og med lyd :)

Har sett litt på Kong Wubba, fant med lyd :) Men det står jo ingen steder (i alle fall ikke på den siden jeg er på) om de flyter eller ikke. Og det er litt viktig, for Yang har nylig funnet ut at det morsomste i verden er å løpe ut i elva med leker i munnen :P

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Skrevet

Aquakong (?). Ikke noe lyd, men flyter og har et tau så du kan kaste den langt! Sikker vinner om du ikke har en hund som spiser opp tauet :)

Alt av tau og stoff på leker skal dø :/

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Skrevet

Alt av tau og stoff på leker skal dø :/

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Det gjør jo ingenting, da har du tauet så lenge det berger og har den uten tau etter det er spist opp eller så bytter du bare tau selv ved behov.:)

Har sett litt på Kong Wubba, fant med lyd :) Men det står jo ingen steder (i alle fall ikke på den siden jeg er på) om de flyter eller ikke. Og det er litt viktig, for Yang har nylig funnet ut at det morsomste i verden er å løpe ut i elva med leker i munnen :P

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Jeg regner med de gjør det. Ellers har du jo Squeez serien, de flyter og har pip, airdog (men litt usikker på hvor solide de er), kong aqua (uten pip, men flyter og er solid).

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes den aquakongen (den oransje med tau) flyter så dårlig i vannet? Den henger liksom med bunnen opp i overflaten og tauet rett ned. Hunden har vanskelig for å se den i vannet, og enda vanskeligere for å gripe tak i den.. Ser for meg wubbaene er bedre, vil tro de flyter skikkelig oppå vannet i og med at de er fylt med luft? :)

Skrevet

Alt av pipeleker 'drukner' i vann, inkludert alle pipelekene fra Kong. De må jo trekke inn og slippe ut luft en plass for å lage lyd, ergo kommer det vann inn :)

Vi har frisbee som både flyter og er slitesterk, eller så bruker vi den flytende Wubbaen (tusen takk til AnetteH for den, helt konge!!).

  • Like 2
Skrevet

Alt av pipeleker 'drukner' i vann, inkludert alle pipelekene fra Kong. De må jo trekke inn og slippe ut luft en plass for å lage lyd, ergo kommer det vann inn :)

Vi har frisbee som både flyter og er slitesterk, eller så bruker vi den flytende Wubbaen (tusen takk til AnetteH for den, helt konge!).

Ja du sier noe der :o

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Skrevet

Kanskje det! :) Har du noen link?

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

De fleste nettbutikker har den vil jeg tro. Jeg fant denne på Hapoo.no :) Den heter Rogz lighthouse :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg ville gått for en flyteleke til bading som hunden ikke har tilgang til ellers, og heller noe veldig solid noe til lek og "fri tilgang". Kong extreme kanskje? :)

Av de flytelekene vi har prøvd, er jeg foreløpig mest fornøyd med

Kong aqua - sank plutselig en dag, men hadde lang holdbarhet.

Swing ‘n Fling DuraFoam Fetch Ball - får lett tannmerker, men har vart lenge her.

Rogz lighthouse - Lykkepillen klarte å knerte den den mens jeg dusjet, så bør ikke gies til en "tygger" uten tilsyn.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...