Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vårens temakurs er nå satt opp:

På temakursene går vi i dybden på ett og ett tema. Variasjon blandt deltakerne på nivå og typer vil gi en rekke innfallsvinkler på ett og samme tema. Det er plass til 5 deltakere per kurs. Kurset varer fra kl 17.00-21.00. Kursene er ganske billige og veldig bra! Bli med da vel og bli klar før konkurransesessongen slår inn for fullt!

Sted: Ås, Akershus

  • 19. mai - Konkurranselydighet (fritt tema - du bestemmer selv hva du ønsker å få hjelp til)
  • 20. mai - Fri ved fot
  • 21. mai - Kjedetrening
  • 22. mai - Passeringstrening ("hverdagslydighet"/problematferd)

Påmelding: Send en email til [email protected] for å melde på og få tilsendt og betalingsinformasjon.

IMG_4429_zpsa5305b8a.jpg

http://teiens.com/kurs/temakurs/

  • Like 4
Skrevet

Oh! Jeg hadde virkelig trengt passeringskurs med minihunden. Kan du sende meg en PM med pris? Har levert master og har TID den dagen :D

Guest Bølla
Skrevet

Pris per kurs er denne gang 500,-

Kursene har i utgangpunktet ingen sammenheng, så du kan melde på akkurat det ene kurset eller de kursene du vil :)

500,- for et tretimers kurs er ikke det jeg vil kalle billig, men ok ;-)

Skrevet

500,- for et tretimers kurs er ikke det jeg vil kalle billig, men ok ;-)

Å ha en VM-vinner nesten helt for deg selv i tre timer er mer enn verdt 500,- ;) Og det er virkelig helt unødvendig å kommentere det i denne tråden

  • Like 3
Skrevet

500,- for et tretimers kurs er ikke det jeg vil kalle billig, men ok ;-)

du burde klare å lese såpass at det er mer enn 3 også da når du poengterer det ;)

slike små intensiv kurs/tema kurs er gull verdt for å jobbe med småproblemer.

Guest Bølla
Skrevet

du burde klare å lese såpass at det er mer enn 3 også da når du poengterer det ;)

slike små intensiv kurs/tema kurs er gull verdt for å jobbe med småproblemer.

Det tviler jeg ikke på. Det er som regel enda bedre å jobbe med det på lang sikt ;-)

Det er ingenting i veien med verken kursholder eller tema (som holder høy kvalitet), jeg tenkte bare det var en smule dristig å bruke ordet billig.

Skrevet

Absolutt ingen upris, og jeg hadde glatt betalt det om jeg hadde hatt mulighet til å være med en eller flere av de dagene. Men billig vil jeg ikke påstå at det er, selv om det er verdt prisen.

  • Like 1
Skrevet

Åååå, har så lyst! Typisk at det skjer masse på jobben i den perioden :hmm:

Når blir neste kursrunde?

Skrevet

"Billig og bra", sagt med et smil :) ganske sant og med litt humor. Men så er jeg også en sånn som utbryter "oi, det var billig!" når jeg betaler i kassa på rema. Ikke fordi jeg har mye penger, men fordi det er en teknikk for å være glad :) spy de som vil, eller bruk det, tro på det og lev litt lykkeligere.

  • Like 4
Skrevet

Syns det er pøkkbillig jeg! Betale over 1500 for helgekurs (9-10t tilsammen tror jeg, fordelt på fredag kveld, lørdag og søndag formiddag), da vanlig kontakt/hverdagslydighet med instruktør som ikke er VM-vinner ;)

Hadde jeg hatt tid skulle jeg meldt på fvf-kurset, ikke fordi jeg har tenkt til å konkurrere, men fordi det hadde vært gull i visse hverdagslige situasjoner :) (og fordi det faktisk hadde vært litt kult å si at jeg hadde vært på kurs hos en verdensmester *rødme*)

Skrevet

Holde det samme i Tønsberg? :-D

Det er bare en kort fege-tur over ;)

Men jeg kommer nok til å ha noe liknende i Sande/Holmestrand om ikke så alt for lenge. Håper jeg kan få det til ihvertfall :D

  • Like 3
Skrevet

Syntes definitivt det var rimelig! Når jeg har drevet med hest og ridd på sprang og dressurtreninger har disse kostet fra 250kr til 400kr for 30- 45 minutter og da har det storsett vært 8 stykk på hver time.

Så 4 timer for 500kr med bare 5 på hver kurs syntes jeg er rimelig :sleep:

Skulle gjerne hvert med på et av kursene men det bli nok alt for langt unna.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Dumme dato! Bris og jeg hadde så hatt godt av kurs for deg, må nemlig jobbe litt med fart og ut fra det jeg har lest i bloggen din og sett av filmer hadde tips fra deg på spesielt det vært knall for oss. Men vi skal gå blodsporprøver og jeg skal være sporlegger i tillegg. Får forhåpentligvis muligheten senere. :)

  • 5 months later...
  • 1 year later...
Skrevet

Årets første sommerkurs i konkurranselydighet er nå åpent for påmelding. Det er lagt opp til 2+2 dager, 20., 21, 27. og 28. juni, kl 16-21. På den måten blir det rom for å trene mellom kursdagene! På kurset trener vi med individuelle utfordringer/hjelp til øvelser, i tillegg til konkurransetrening med mål om å kunne lykkes bedre også på konkurranser. Påmelding kan sendes til: [email protected]

 

Skjermbilde 2016-05-01 kl. 17.52.07.png

Skrevet
1 time siden, simira skrev:

Er det mulig å være med på bare de to første dagene? Hadde passet perfekt for oss!

Ja, det er en mulighet om jeg ikke har fyllt opp kurset innen noen dager :) Man får nok større utbytte av kurset om man er med i begge puljene, men det skal gå fint uansett. Jeg kan sette deg opp som "reserve" som 2-dagers ekvipasje dersom kurset ikke blir fullt ganske snart.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...