Gå til innhold
Hundesonen.no

Lina vil vinne en konkurranse til, hun! For Norsk lundehund klubb!


Recommended Posts

Skrevet

Min lundehund Lina vant for ei stund siden en fotokonkurranse på Facebook arrangert av en lokal veterinærklinikk. Premien, til en verdi av 1 000 kroner, donerer vi til Norsk lundehund klubb. I tillegg ga veterinærklinikken 1 000 kroner ekstra til forskning på helse hos lundehund. Vi fikk til og med litt omtale i lokalavisa, Rana Blad.

Nå har jeg sendt inn bilde til en ny konkurranse, i regi av Eukanuba og P4. Vi setter igjen pris på alle som stemmer på Lina, og det vi sparer på et års forbruk av for går selvsagt til Norsk lundehund klubb. Man kan stemme en gang om dagen!

http://fb.st/fox7pi

  • Like 2
Skrevet

Takk skal dere ha! Man kan stemme en gang om dagen, så gjør det gjerne til en god vane å gi Lina en stemme mens du likevel drikker morgenkaffen din ;-)

Skrevet

Lina ligger nå på andreplass, og tar innpå lederen! Spennende, spennende! Jeg vet ikke helt hvor mye premien kan være verd i kroner og øre, men klubben har store oppgaver foran seg, så hvert øre kommer godt med. Stem en gang om dagen, og fortell gjerne om det i denne tråden, så den ikke forsvinner helt!

  • Like 1
Skrevet

Lina er i ferd med å ta inn forspranget til den som har hatt flest stemmer til nå. Hun har så langt fått 135 stemmer, mens lederhunden har 164. Det skal ikke være umulig å ta igjen!

  • Like 1
Skrevet

Lederen har nå 184 stemmer, Lina 150.

Jeg har nå fått oversettelser av en statusoppdatering til flere språk for å kunne dele den med alle mine Facebook-venner verden over. I tillegg til dem som står under, venter jeg på oversettelser til finsk og samisk (nordsamisk). Om det er noen som kan andre språk og er interesserte i å oversette, setter vi stor pris på det! Vi setter selvsagt også stor pris på det om noen deler lenken og informasjonen på fora de selv er aktive på. Og fortell gjerne om det i tråden etterpå!

Engelsk: Please support the rare and unique Lundehund breed by voting for my Lina in this photo contest. You vote by clicking "Stem på min hjerteknuser". You can vote once every day, so consider making it part of your morning or bedtime ritual for the next few weeks! If she wins, the prize will of course be donated to the Norwegian parent club for the breed.

Fransk: Merci de soutenir la race des chiens Norvégiens de macareux "Lundehund", une race rare et unique, en votant pour Lina dans le concours de photo. Pour voter cliquer sur "Stem på min Hjerteknuser". Vous pouvez voter chaque jour, faites-en un rituel journalier durant les prochaines semaines! Si elle gagne, le prix sera donné à l'association du Lundehund.
Italiensk: Per favore aiutate la rara razza canina Lundehund votando per la mia Lina in questo concorso fotografico. Si vota cliccando su "Stem på min Hjerteknuser". Si puó votare ogni giorno, quindi prendete in considerazione la possibilitá di includerlo nel vostro rituale mattutino o serale per le prossime settimane! Se dovesse vincere, il premio sará ovviamente donato al Club di razza del Lundehund norvegese.

Tsjekkisk: Prosím podpořte vzácné a unikátní plemeno Lundehund svým hlasem pro mou Linu v této fotografické soutěži. Hlasovaní provedete kliknutím na talčítko "Stem på min hjerteknuser". Hlasovat lze každý den jednou, takže to můžete pojmout jako součást Vašeho ranního nebo večerního ritualu pro pár příštích týdnů. Pokud vyhraje, bude cena samozřejmě věnována Norskému mateřskému klubu tohoto plemene.

  • Like 1
Skrevet

Lina har falt ned til tredjeplass, men ligger bare ett poeng etter andreplassen, og 24 etter lederen. Nå er det uansett en jury som skal trekke ut vinneren blant de ti beste, men man kan jo ha et lite håp om at den med flest stemmer kan få en trøstepremie om den ikke går av med seieren.

  • Like 1
Skrevet

Takk! Sist jeg sjekket, ledet hun faktisk. Nå er det jo en jury som velger ut den endelige vinneren, men det må jo være lov å håpe på en trøstepremie til den med flest stemmer om juryen skulle ha en annen favoritt?

Skrevet

Lina har passert 300 stemmer! Det engasjementet folk viser for denne rasen er fantastisk (men fullt forståelig, så klart!).

Skrevet

Stemt :)

Takk for det! Lina har nå 340 stemmer, nummer to har 290. Vi har faktisk dratt litt fra! Nå venter jeg bare på at det skal bli midnatt, så jeg kan stemme en gang til selv ;-)

Skrevet

Jeg var stemme nr 340 :D:P Fortsett og minn oss på det hver dag, er så innmari lett å glemme! :) Heia Lina!

Takk skal du ha! Jeg synes jo jeg maser litt, men når det går til en god sak, og dere dessuten ber om det, så går det så myyyye greiere!

  • Like 1
Skrevet

Da har Lina passert 400 stemmer! Hurra! Hun har dermed 64 poeng mer enn den med nest flest, men trenger fortsatt at så mange som mulig stemmer, helst daglig! Nå jobber vi for å få tyskerne med. Det er et stort land, med mange lundehundinteresserte!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...