Gå til innhold
Hundesonen.no

"Fire hunder døde på fire dager"


Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Link: http://www.ba.no/nyheter/article7324736.ece

"Det begynte med at en av hundene, som alle er av rasen engelsk springer spaniel, begynte å kaste opp torsdag i forrige uke.

Fredag kastet alle hundene opp. De hadde også begynt å få diaré.

DØDE ÉN ETTER ÉN

Klokken 11 fredag døde Daisy. Samme kveld døde Oreo. Søndag kveld døde Bella, og mandag døde Lizzie.

- MISTENKER BAKTERIEINFEKSJON

Foreløpig mistenker vi at det er en bakterieinfeksjon fra en bakterie som finnes overalt i jord. Vi har heller ikke utelukket forgiftning, forteller hun."

Ufattelig tragisk og skummelt! Håper virkelig obduksjonen vil gi svar.

Skrevet

Har lest om det på Facebook. Noe av det verste jeg har hørt om på lenge, tenk å miste alle på en gang på en så grusom måte. :cry:
Håper virkelig hun får svar...

Skrevet

Uff, så fælt! Det første som slo meg var også dette med frostvæske... Håper virkelig de finner ut hva som var årsaken.
Jeg var på gruppe med henne på Sølen for mange år siden, faktisk...

Skrevet

Blei så trist og uvel når eg las om det her hin dagen. Så tragisk!! :cry: Må vere forferdelig å miste så mange så brått. Håpa dei finn utav kva som har skjedd.

Skrevet

Vi som er i spormiljøet kjenner Marian godt og det har vært en helg med mange tanker og tårer på hennes vegne. Det er bare så forferdelig trist at jeg har ikke ord :( :( :(

Skrevet

Det er ikke ofte ting jeg leser går så inn på meg som dette gjorde. Tårene bare rant med tanke på hva hun har vært gjennom. Håper virkelig hun får svar. Har ikke ord :icon_cry:

Guest Christine
Skrevet

Herregud :cry: Håper virkelig de finner ut hva som har skjedd! Var det ikke i februar at en annen hund i bergen ble forgiftet ? Håper virkelig ikke det er noen som har lagt ut gift...

Skrevet

Jeg krysser fingrene og håper inderlig at hun får SVAR! Ikke noe er verre enn å gjennomgå noe slikt, og så ende opp uten svar på hvorfor!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...