Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gratulerer!

Er det noen forskjell på kjønn i forhold til hva valpekjøpere vil ha? På noen raser er jo ofte et kjønn foretrukket framfor et annet.

Og som Jeanette synes jeg også det er en interessant valpekasseløsning. Har ikke sett det på såpass relativt stor rase før, men godt for alle som kan tenke utenfor (valpe)boksen.

  • Svar 132
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det kan vel ikke lenger være noen tvil om at det blir noen små Siberian pølser her om ikke alt for lenge. Gaia ser ut som hun har svelget en badeball! Med tanken på forhistorien hennes tror jeg ikke

Endelig bestemte Gaia seg for at det var på tide å få gjengen på utsiden! Fødselen gikk lett og fint. Ingen assistanse nødvendig. Første valpen surklet litt i starten, men hun er helt fin nå. Lit

Fant ut at jeg må beholde to...

Skrevet

Gratulerer!

Er det noen forskjell på kjønn i forhold til hva valpekjøpere vil ha? På noen raser er jo ofte et kjønn foretrukket framfor et annet.

Og som Jeanette synes jeg også det er en interessant valpekasseløsning. Har ikke sett det på såpass relativt stor rase før, men godt for alle som kan tenke utenfor (valpe)boksen.

Ikke noe utpreget forskjell. Men det er jo slik at enkelte valpekjøpere kun er interessert i det ene kjønnet. Før dette kullet har jeg jo bare hatt tisper, men da har jeg også hatt folk som helst ville hatt en hann. Noen har byttet kjønn til det jeg hadde. Andre har valgt å gå et annet sted.

Hvor godt disse canvas valpebingene fungerer kan jeg komme med en fyldigere rapport om når valpene begynner å bli mer bevegelige. Men så langt helt ypperlig. Og moren liker den også.

  • Like 2
Skrevet

Alle valpene har gått opp i vekt første døgnet :bananas:

var litt småbekymret for minsten som også var sistemann ut. Men han har lagt på seg 19g han, så ingen fare. Han ser også en del rundere ut idag enn som helt nyfødt :)

  • Like 2
Skrevet

"mr. Big" og "Minsten" som 2 dager gamle:

10370428_10152189409167108_1812243712611

I dag er de 4 dager gamle, og alle går bra opp i vekt hvert eneste døgn. Så dette ser veldig bra ut :)

Nå har de også begynt å få litt pigmentering på snutene sine.

Jobber med blogginnlegg om navnene de skal få. Planen er at de skal navngis når de er ca 1 uke gamle. Men siden det er 17. mai så er det mulig de må vente et par ekstra dager på navnet sitt ;)

  • Like 4
Skrevet

I går kveld så ble Fjellflorakullet også født. De hadde til og med forstand til å komme på termin så jeg slapp å vente ekstra lenge på dem.

Dette er en av de letteste fødslene jeg har overvært. De 3 første ploppet ut på 40 minutter, og Fjellbris så knapt nok ut til å ha noen veer. Siste valpen ble født 3 timer seinere, men igjen kom den lett og tilsynelatende uten mye arbeid. Timene i mellom var Fjellbris rolig og tok seg av de 3 som var født.

10370376_10152194570952108_3927216329753

10363861_10152194571002108_3475231466848

Fjellbris er forøvrig en hund med noen helt sinnsyke magemuskler. Vanskelig å kjenne om det var noen fler inni der. Og nå, 12 timer etter fødselen, ser hun ikke ut til å ha vært drektig overhodet. Bortsett fra at hun har melk.

  • Like 4
Skrevet

BEIBI! ååå, valper :wub:

Hvis du først skal pakke i bobleplast og sende, så tar jeg gjerne en jeg og! :jump: Men gjerne en av de fra Fjellbris, vil helst ha så fersk som mulig :teehe:

Gratulerer!

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med gjeng nummer to :D

Så utrolig fascinerende å se på fargespillet i pelsen på dem allerede! :ahappy: Jeg syns pelsen på sibber er noe av det som gjør dem så vakker. Den ser så uvirkelig vakker ut :wub:

  • Like 1
Skrevet

Takk for alle gratulsjoner :)
Også denne gjengen har lagt på seg første døgnet og Fjellbris er en flink mamma. Litt knoting i forhold til erfarne Gaia, men det går veldig fint.

BEIBI! ååå, valper :wub:

Hvis du først skal pakke i bobleplast og sende, så tar jeg gjerne en jeg og! :jump: Men gjerne en av de fra Fjellbris, vil helst ha så fersk som mulig :teehe:

Gratulerer!

Gratulerer med vakre små! :D Tar gjerne en liten, sort en jeg og! Er svak for svart/hvite Huskyer :wub:

Oooh!! send med en fra fjellbris også da :-D lol!

grattis med kull nr 2!

Bobleplast og passende pappesker er kjøpt inn, sender valper i ønsket farge etter 17. mai til dere alle :lol:

  • Like 4
Skrevet

Takk for alle gratulsjoner :)

Også denne gjengen har lagt på seg første døgnet og Fjellbris er en flink mamma. Litt knoting i forhold til erfarne Gaia, men det går veldig fint.

Bobleplast og passende pappesker er kjøpt inn, sender valper i ønsket farge etter 17. mai til dere alle :lol:

Kjønnsfordeling hos frk Fjellbris da? :D

Skrevet

Bobleplast og passende pappesker er kjøpt inn, sender valper i ønsket farge etter 17. mai til dere alle :lol:

Nå brukte du akkurat så lang tid på å svare at jeg var bekymret for at du ikke syntes det var morsomt i det hele tatt :lol:

Skrevet

Nå brukte du akkurat så lang tid på å svare at jeg var bekymret for at du ikke syntes det var morsomt i det hele tatt :lol:

jobben kom i veien, så ingen fare :cool:

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye :wub: Og du kan godt sende noen av disse søte små valpene i posten til meg også :sleep::wub:

Ja klart det :P

Ser det ene bildet av Garm har falt ut, så poster det på nytt her

valp2_Garm_16mai14b_zps24e5fd5c.jpg

Norrøngjengen var 1 uke gamle i går, og alle hadde nesten doblet fødselsvekten sin. Mr.Big er nå 939g tung, og minsten er 712g og har dermed gått forbi Garm som veide 694g i går. Men alle legger godt på seg så ingen fare med noe som helst.

Var bitte litt bekymret for hann1 til Fjellbris da jeg syntes han la så dårlig på seg de to føste døgnene. hhv 9g og 14g. Det tok han igjen til gangs 16.-17. mai med 88g i vekst på ca. 32 timer.

Fjellflorakullet er veldig jevne i sin vekt nå med 514g til 583g

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...