Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Han bor inne, og har det bra der han er. Over påske skal dem ta kontakt med NKK og SKK.

Så fint å lese og all ære til den som tar vare på han :) Krysser fingre for at "mysteriet" blir løst snart.

  • Like 1
Skrevet

Dette står på FB: OPPDATERING FRA VETERINÆR BESØK : Veterinæren har i dag brukt god og vel en time på "Sulki"

* Han har fått det som finnes av ormekurer.
* Han har fått vaksine.

* Han har fått behandling for evt. lus/lopper/skabb.
* Hunden har en del bitt skadet, som leger seg fint.
* Vet. var ikke uenig i antatt alder 5 år.
* Vet mener hunden kan ha gått ute veldig lenge, så det er mulig bittskadene stammer fra dyr Sulki har jaktet på eller forsvart seg mot.
* Vet er også enig i at Sulki kan ha vært en "hundegårds hund i forhold til slitasjen på halsbåndet.
* Sulki har chip, men den lar seg ikke spore noe sted. Vet. har ringt kennelklubber i utlandet og også sjekket mot europeisk database.
Finner har også kjøpt et fòr til hunden for at den skal legge på seg.
Mattilsynet er også varslet. Hunden blir hos finner i på vente av en avgjørelse fra MT.
Vil nok en gang rette en stor takk til finner og hans familie som legger ned utrolig mye tid og penger på "Sulki". Dere er fantastisk dyrekjære mennesker. *hjerte*
Nevner også at det i vinterferien ble observert 2 mynder i området Kvikneskogen. Det er usikkert om Sulki kan være en av disse hundene.

  • Like 6
Guest lijenta
Skrevet

Siste jeg fant på nette var at Hunden har vært hos vetrinær og at hundefinnerfamilien og MT samarbeider og at dem faktisk sjekekr noe i spania

Skrevet

Nå har man lett og lett etter eier, ingen har meldt den savnet osv. Jeg tenker at det kanskje er på tide å bare omplassere den? HVIS man finner eier så virker det uansett som om hunden ikke er dypt savnet liksom.

  • Like 6
  • 2 weeks later...
Skrevet

Dette er det jeg vet:

Det har blitt funnet en hund i Rennebu. Hannhund rundt 5 år antar de. Hunden står nå i karantere. De har fått ordnet at han som fanget hunden har ordnet "karanteneboks" osv for hunden og fått det godkjent hos mattilsynet pga beliggenheten til gården. Hunden må inntil videre stå i karantene i 3 mnd i tilfelle hunden kommer ifra et 3. land.

Øretattoveringen er nesten uleselig, men den største sannsynligheten er at bokstavene er "MSA". Noe de antar at det er mynde fra Sverige. Men det er vist ikke noe særlig oppegående register for øretattovering, så de har ikke kommet noe særlig lengre med den.

Hunden er også chippet, men dessverre klarer de ikke å finne at chippen er registrert noen steder. Den chipserien som denne chippen stammer ifra er laget uten landskode, og det har enda ikke funnet noen kennel klubb der chippen er registrert i. Derfor mistenkes det nå at det kan være snakk om en blandingshund, og da mulig innenfor hundekjøremiljøet. Der er det krav om at hunden skal være chippet, men ikke nødvendigvis registrert, og det er ikke uvanlig i miljøet at man kjøper selv chipper (feks fra ebay) og chipper hundene sine. Finner man ikke eier, vil hunden bli omplassert etter karantenetid. Det fine hadde jo selvfølgelig vært å funnet eier, eller i alle fall kunne stadfeste hvilket land hunden kommer ifra med tanke på lengden på karantenen, men hunden har blitt etterlyst på sosiale mediaer, aviser og hos politiet uten hell.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...