Gå til innhold
Hundesonen.no

Krutt - Tysk Jaktterrier * Bilder! :)


Recommended Posts

  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hunter's Favorites Asterix " Krutt " f. 20.02.2014

Er ikke så mye å skrive enda egentlig. Han er som valper flest. Sove, spise, bite repeat! Ekstremt tøff, veldig våken og har bare hatt ett uhell inne Sover korte strekk av gangen og er en terroris

Terroristen er nå 12 uker og, jaja han blir voksen Han gikk på ferske hjortespor for noen dager siden og jobbet som en proff

Skrevet

Så pen han er :wub: Har jo litt å slekte på og, ser jeg i DW. Kullsøster til mor er jo av de bedre eksteriørt. (Og jo, den slekta går i hi så det står etter, lykke til med å unngå den biten :P )

  • Like 1
Skrevet

Så pen han er :wub: Har jo litt å slekte på og, ser jeg i DW. Kullsøster til mor er jo av de bedre eksteriørt. (Og jo, den slekta går i hi så det står etter, lykke til med å unngå den biten :P )

Det er hvertfall ikke mitt problem :P Jeg skal bare gå ettersøk med han :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nevnte jeg at han tyskeren som kjøpte huset mitt har en sånn sak? Den pleier visst å gå å knaske pusekatter på tur den :| Gjemmer de seg for nære veien når den passerer sier det schmakk...

Søte hunder hos andre :lol:

  • Like 2
Skrevet

Så utrolig søt!

Måtte jo google litt, og de er jammen pene hunder disse der altså! :) De ser utrolig funksjonelle ut!

Skrevet

Omg! Rumpa deis i bakken :wub: Tror jeg kunne digga lille terror! Må møte han en gang og, men uten Khela, tror han er too much for henne egentlig :lol:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Terroristen er nå 12 uker og, jaja han blir voksen :P

Han gikk på ferske hjortespor for noen dager siden og jobbet som en proff :)

1526351_10154183297020311_38562006984495

1229954_10154183296255311_14698508085704

10375107_10154183299400311_1845673065905

1012575_10154183299685311_69705154399084

  • Like 11
Skrevet

Utrolig søt altså! Gjerne fortell mer om å ha lille terrorist i hus. :) hva synes Kua om han?

Skrevet

Utrolig søt altså! Gjerne fortell mer om å ha lille terrorist i hus. :) hva synes Kua om han?

Min ærlige mening? Forferdelig slitsomt. Han er i 100 hele dagen, klarer ikke hvile for egen maskin (må holdes eller legges i bur). Han plager Ymse og Kua hele tiden. Ymse syns det er greit innimellom men blir veldig gira selv (Ymse er helt rolig inne om Krutt ikke er hjemme). Kua er ikke fornøyd og de krangler en del (Krutt svarer om Kua "kjefter". ) så hun har seng i høyden og vi skiller av kjøkkenet med grind så de store kan få fred der (de hopper over)

Positivt sett lærer han fort, sporer ekstremt bra og er totalt uredd alt. Veldig interessert i vilt uten at han har ressursforsvar ovenfor oss. Regner med han blir noe mindre slitsom etterhvert og glad jeg ikke er alene om han :lol:

Skrevet

Høres ut som en virkelig pøbelvalp ja ❤️ Bra dere er to og kan dele av litt da.

Skrevet

Han er så PEN altså!! Det er veldig bra du forteller om hvor slitsom han er synes jeg, så slipper jeg å få lyst på en selv :teehe:

Skrevet

Tror det er første gang han faktisk har sovnet av seg selv (med litt kjeft fra Kua sin side). Nå har han sovet en hel halvtime.Og sover enda Wtf :shocked::blink::frantics::cool: *sitte helt stille*

Bilde tatt rett før han sovnet hvor jeg ikke klarte annet enn å sitte sånn :fear:

10371660_10154206678425311_1908566657405

  • Like 6
Skrevet

Kruttis har idag gått sitt andre blodspor. Det første var overhode ingenting å skryte av :lol: men idag gikk det mye bedre :) Surret litt i starten men løsnet fort. Sporet var rundt 70 meter tror jeg. Fikk filmet hele, (film kommer).
Og selvsakt tatt litt bilder!

Sporet hadde ligget ca 30 min, og ble lagt med slepeskank og blod (han er ikke såå interessert i blod men skanken kan drepes for).

10325369_10154210446300311_2637779857251

En ekte tysker :lol:

10407234_10154210446740311_1732985256811

  • Like 4
Skrevet

Det er fortsatt et av de herligste navnene jeg har hørt på en hund. Blir så glad av å si det!

Kjempefin, morsomt å se video, veldig flink liten søtnos!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...