Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 237
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sju var visst passe, synes Tibra. Fasiten er altså fire hanner og tre tisper. Nr. 1: Sort tricolour tispe, NBT Nr. 2: Sort tricolour hann, NBT Nr. 3: Blue merle hann, lang hale Nr. 4: Sort tricol

Så var det på'an igjen, etter to års pause fra valper. Det planlegges kull etter DKJCH Leading Angel's Eclipse Of The Moon og BH Int* No Dk Fi* Se* Nord* Uch FinJV-09 FinV-09 NordJV-09 NordV-09 NV-10-

Skrevet

Thelma og Cirka :heart: De minner meg sånn om baby-My at jeg får helt voooondt i hjerterota!

Weee nå klarer jeg ikke holde meg lenger :P Gleder meg til og hente Cirka på søndagen :wub:

Gratulerer :D

Skrevet

Tipper Cirka kommer til å trives godt i den lille flokken din, Monica :)

I dag har galskapen trent på å gå i bånd. Det ble to og to i første omgang, men selv det ble litt kaotisk da de heller ville leke enn å gå i bånd. :P Pollux og Orion synes det var noe forbanna tull med det båndet, men de andre tok det faktisk forholdsvis greit. Fredag reiser de to første, og det blir både fælt og godt, for de krever jo en del nå, men man blir jo så glad i dem. :wub:

  • Like 2
Skrevet

Bilder fra vi var på besøk hos ei venninne. De ble satt ned i hagen etter individuelle bilder for å få utforske verden litt på egenhånd (resten av flokken var på andre siden av huset).

10577132_10154464315985641_9116874089197

10312966_10154464267220641_6349861623740

1908401_10154464267560641_32263658303602

10516672_10154464268465641_5933479185571

10592893_10154464268670641_1411035427370

10385370_10154464269515641_6442610645953

10592908_10154464269975641_6536129932134

  • Like 4
Skrevet

I dag er siste dagen med alle sammen :( Både Scott og Aaron reiser senere i dag, i morgen er jeg på Bjerke så da reiser ingen, men søndag reiser også Cirka og Thelma... Orion er en bestilling av flybillett unna å flytte, hvor avslører vi når det er endelig avgjort. Pollux skal til akupunktør i dag, så får vi se om han klarer å bli zweistein istedenfor einstein. Moira blir - foreløpig - hjemme, men håpet er å finne en fôrvert til henne som vil trene og konkurrere, men ikke stille (for det vil jeg helst gjøre selv). :P

  • Like 1
Skrevet

Har noen av dem helhvit krage? Husker da jeg var i aussiemijøet så skulle de ikke ha det, men det har kanskje forandret seg? Jeg bare lurer av interesse, ikke noe kritikk eller noe :)

Skrevet

Har noen av dem helhvit krage? Husker da jeg var i aussiemijøet så skulle de ikke ha det, men det har kanskje forandret seg? Jeg bare lurer av interesse, ikke noe kritikk eller noe :)

Ja, flere av dem har det. Hvorfor i all verden skulle de ikke ha det? Det er jo fullstendig godkjent ihht standard så lenge den ikke går lenger bak enn til foran skulderbladene.

Aaron og Scott har reist idag, og rapporter og bilder tilsier at de har greid seg fint de første timene i sine nye hjem. :)

  • Like 1
Skrevet (endret)

Ja, flere av dem har det. Hvorfor i all verden skulle de ikke ha det? Det er jo fullstendig godkjent ihht standard så lenge den ikke går lenger bak enn til foran skulderbladene.

Aaron og Scott har reist idag, og rapporter og bilder tilsier at de har greid seg fint de første timene i sine nye hjem. :)

Det er det jeg lurer på. Er det med tanke på overtegning og dertil døvhet?

Endret av Poter
Skrevet

En dag vil jeg ha en slik :wub:

Gratulerer @Moinca123 :D Jeg visste du skulle ha valp herfra, jeg bare trodde du skulle ha Moira :P

Hun skulle egentlig det, men så ville hun ha sin egen heller ;)

Det er det jeg lurer på. Er det med tanke på overtegning og dertil døvhet?

Overtegning på kroppen har ingenting med overtegning i ansiktet å gjøre, det er forskjellige gen som styrer det. Da er det viktigere å være obs på store hvite bles, hvertfall de som er på grensen til å dominere. Når det er sagt kjenner jeg kun én overtegnet aussie som faktisk er døv, og den har faktisk fargede ører. Overtegning i fjeset virker som om det nedarves enkelt recessivt, etter de tilfellene jeg kjenner til, dvs. begge foreldre må bære genet for at det skal dukke opp. Det gjelder også for overtegning når man dobler hvitfaktor (forekommer ofte på sheltie, hvite lårbuer). Konklusjonen er vel som alltid, ikke doble kjente feil. :)

  • Like 2
Skrevet

Weee nå klarer jeg ikke holde meg lenger :P Gleder meg til og hente Cirka på søndagen :wub:

Grattis! :D

Gleder meg til å hilse på :)

Skrevet

Så langt veldig gode tilbakemeldinger fra alle som har hentet sine små håpefulle, og det varmer oppdretterhjertet mitt veldig :wub: Nå er de tre som er igjen foreløpig, men Orion er bare en bestilling av flybillett unna å skulle reise, så vi håper bare å finne en dag som passer både for meg og henne.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...