Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi får jo en tervueren valp i slutten av mai, og lurer på om det er noe vits i å kjøpe dekken til hunden? typ regndekken, fleecedekken eller lignende. Nå bor vi jo i Bergen og har veldig mye regn. Men er veldig usikker på om jeg skal kjøpe regndekken til hunden, så den ikke blir å fryse når det regner og blåser som værst?

Skrevet

Vi får jo en tervueren valp i slutten av mai, og lurer på om det er noe vits i å kjøpe dekken til hunden? typ regndekken, fleecedekken eller lignende. Nå bor vi jo i Bergen og har veldig mye regn. Men er veldig usikker på om jeg skal kjøpe regndekken til hunden, så den ikke blir å fryse når det regner og blåser som værst?

Jeg hadde sett ann valpen :)

Skrevet

Vi får jo en tervueren valp i slutten av mai, og lurer på om det er noe vits i å kjøpe dekken til hunden? typ regndekken, fleecedekken eller lignende. Nå bor vi jo i Bergen og har veldig mye regn. Men er veldig usikker på om jeg skal kjøpe regndekken til hunden, så den ikke blir å fryse når det regner og blåser som værst?

Eg brukte ikke dekken til min, og han ble hentet i mars. Puttet han under jakken dersom han ble kald.

Skrevet

Eg brukte ikke dekken til min, og han ble hentet i mars. Puttet han under jakken dersom han ble kald.

Oki (: Er forhåpentligvis litt varmere i slutten av mai!

Ville definitivt spart de pengene.

:)

Hadde nok ikke kjøpt før valpen var hjemme uansett pga størrelse, bare litt gira og liker å planlegge :D

Skrevet

Oki (: Er forhåpentligvis litt varmere i slutten av mai!

Hadde nok ikke kjøpt før valpen var hjemme uansett pga størrelse, bare litt gira og liker å planlegge :D

Hehe. Har hatt valp i det nydelige *host* bergensværet en del ganger nå, alle med mindre pels enn en tervueren, og ingen har hatt behov for dekken.

Er lett å kjøpe ting man ikke trenger mens man gleder seg til å hente hjem valpen. :ahappy:

Skrevet

Hehe. Har hatt valp i det nydelige *host* bergensværet en del ganger nå, og alle med mindre pels enn en tervueren, og ingen har hatt behov for dekken.

Er lett å kjøpe ting man ikke trenger mens man gleder seg til å hente hjem valpen. :ahappy:

Det har jeg merka! Allerede kjøpt to halsbånd i forskjellige størrelser (just in case det ene ikke passer), et kobbel, og 5 leker.. Og valpen er bare 2 uker gammel ;P

  • Like 3
Skrevet

Jeg har ikke trengt til Tidi så langt. Jeg fikk henne i september, men har jo hatt henne gjennom hele vinteren :) Hun fikk låne Blondie sitt på tur en gang da hun var liten nok til å passe inn i det, men det var egentlig mest for at hun skal vende seg til det. Så lenge hun er i bevegelse fryser hun ikke :) Jeg kommer til å kjøpe dekken til henne når hun er ferdig utvokst, mest til dager hvor hun sitter i bilen på trening og er våt eller det er kaldt eks.

Skrevet

Belgere vokser jo veldig fort har jeg sett, så er liksom det ja, hvor mye vits er det i å kjøpe dekken etc når den er valp, den vil vel vokse ut av den relativt fort uansett?

Skrevet

Har fått tre av våre belgere vinterstid, og har aldri trengt dekken. Det eneste jeg har av beskyttende utstyr til mine er potesokker, pga kulde på fjellet og strøing av salt i Bergen. Det trenger du jo heller ikke nå :) (Men ja, det *er* veldig gøy å shoppe litt til bebis :lol:).

  • Like 3
Skrevet

Jeg fikk min valp i november og har ikke brukt dekken på henne. Brukte ikke dekken på forrige belgeren jeg hadde heller :) Dersom det har vært heftige regnskurer ute så har jeg bare tørket de med et håndkle når de har kommet inn.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg henta forrige tervvalpen i slutten av februar og brukte dekken når han lå i bilen i flere timer og når vi overnatta i telt (begge deler ligge relativt stille ute i kuldegrader). Om det var nødvendig er jeg faktisk ikke sikker på, for han hadde sinnsyk pels, men det var nå greit sånn i tilfelle. Dekken i alle andre situasjoner hadde bare vært tull. Så aldri den valpen fryse :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg har aldri brukt dekken på mine belgere

Jeg fikk Noah i mai/juni - fra dag 1 var han med i bilen på jobb, vinteren 2008/2009 var kald - og han var bare seks måneder når kulda satte inn, han og ei groenendael tispe og en parson russel terrier residerte i bilen hele vinteren (ned til -25 på dagtid faktisk) uten dekken og uten varme i bilen. Terrieren hadde dekken og saueskinn da - men belgerne lå bare i varkasser med aviser som teppe i bunnen. De var aldri kalde.

Skrevet

Kan ikke se for meg at det skal være nødvendig i mai, Kan være litt kjipt hvis det regner, men iskaldt blir det jo ikke? Babyen her fikk sitte litt under jakka osv. når det regna, og regn-hatet gikk jo over etterhvert.

Vi fikk vår valp i desember i fjor, og da var det skikkelig surt drittvær. Brukte litt hjemmesnekra dekken, halvhjerta omsydde gamle gensere osv. Grei løsning når det var kaldt. Ser jo helt dust ut, men de vokser jo så fort, så da blir det meningsløst å bruke mye penger på dekken, synes jeg :P Da vi endelig bestemte oss for å kjøpe (et billig) dekken, hadde han sluttet å fryse, og nå er det alt for lite og har aldri blitt brukt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...