Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Up up! @simira? @Pringlen noe nytt?

Venter på telefon fra ei (hååper hun ringer) men ingenting er avgjort. Fått en hyggelig mail på han, men jeg må ha skrevet noe feil da jeg svarte, for jeg hørte ikke noe mer.

Har ikke hørt noe fra tante, vet ikke om hun har lest e-posten. Hun må antageligvis snakke med noe styre også. Vet ikke om hesten er aktuell, er ikke nøyaktig det de ser etter, men vet de trenger flere hester nå...

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hva skal man si? For en flott hest!!!! Datteren er superfornøyd, både på bane og på tur. Godt denne ikke ble pølser

Må bare spamme denne tråden med litt bilder. Se så fin han er Og så snill og grei. Selv moren min har planer om å ri ham

Lisle tuslet rett inn i gjengen, som om de skulle kjent hverandre all sin dag

Skrevet

Har ikke hørt noe fra tante, vet ikke om hun har lest e-posten. Hun må antageligvis snakke med noe styre også. Vet ikke om hesten er aktuell, er ikke nøyaktig det de ser etter, men vet de trenger flere hester nå...

Oki :) Keep me posted da, om du skulle høre noe.

Skrevet

Hatt hovslager på han nå, og bare skryt å få. Så har sagt han får pent oppføre seg når de kommer for å prøve han - pølsetruselen er forengangskyld ikke bare tom trussel.

Vi krysser fingre for at dette blir bra. :D

Skrevet

Satser på at han er like bra som han høres ut, og at datteren fikser ham greit. Bør det altså, for å kjøre en hel dag med henger bør ikke være bomtur :icon_redface:

  • Like 4
Skrevet

De tulla ikke da de sa han var lett å få opp i galopp, og har fin galopp. Fin gutt det der. :wub: Blir selvsagt gira etter løping, men ikke tung å holde, men man må jobbe litt for å få han til å roe ned. En rytter som rir mer og bedre med setet enn meg kan jeg aldri tenke meg vil ha problemer med det i det heletatt.

  • Like 2
Skrevet

Solgt! :D Håper jeg ikke får en hoppende sinna pm om at hesten jeg har solgt er klin gæern. :lol: Fine Lisle så ut til å få en flott ny eier. :D

  • Like 4
Skrevet

Lisle tuslet rett inn i gjengen, som om de skulle kjent hverandre all sin dag :D

lisle1.jpg

lisle2.jpg

Gratulerer med en nydelig en! Hold oss oppdatert med bilder og slikt, han er tross alt sonenhest nå :lol:

  • Like 3
Skrevet

Lislen sin det! :wub: Jeg er så utrolig glad for at dette gikk i orden, og en så fin og herlig hest fikk en sjanse til mange gode år til og ikke ble pølse. Håper dere sitter igjen med følelsen av at det ble et godt kjøp med mye god hest for pengene :)

  • Like 4
Skrevet

Lislen sin det! :wub: Jeg er så utrolig glad for at dette gikk i orden, og en så fin og herlig hest fikk en sjanse til mange gode år til og ikke ble pølse. Håper dere sitter igjen med følelsen av at det ble et godt kjøp med mye god hest for pengene :)

Helt klart :D

  • Like 1
Skrevet

Blir nesten misunnelig her :drool:

Kunne tenkt meg han selv i en annen livssituasjon.

Datteren din er flink :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...