Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan får jeg den til å synce oftere? Har gått frem og tilbake fra kjøkkenet i all iver nå og det står fortsatt 0 steps på appen, men 1049 kalorier?

Og er det meningen at jeg skal ha et brukernavn? Jeg vil ha venner! :D

Edit: der fikk jeg opp stepsene. Gjør den kun det når den er i nærheten av den USB-duppen i PCen min?

Og hvorfor talte de kalorier før den hadde registrert stegene mine?

  • Svar 768
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååååh, jeg hadde vist plutselig bursdag litt tidlig sa gubben

1 dag med fitbit. Konklusjon: motiverende!!

Dobbelt så mye som målet mitt idag

Posted Images

Skrevet

 

En Sony Xperia LT26i, men bruker den kun midlertidig til jeg får fikset skjermen til min samsung galaxy 3. Kan det hende at mobilen er for gammel?

Det kan være den er for gammel ja :(

Skrevet

En Sony Xperia LT26i, men bruker den kun midlertidig til jeg får fikset skjermen til min samsung galaxy 3. Kan det hende at mobilen er for gammel?

Bare svarer på denne. :P

Da jeg fikk min fitbit hadde jeg LG mobil, og den ville ikke synce. Sjekket opp og ned på nettsidene, og iPhone og Samsung var eneste telefonene de støttet da, så det er nok enda optimalt og ha en slik telefon.

Skrevet

 

Bare svarer på denne. :P

Da jeg fikk min fitbit hadde jeg LG mobil, og den ville ikke synce. Sjekket opp og ned på nettsidene, og iPhone og Samsung var eneste telefonene de støttet da, så det er nok enda optimalt og ha en slik telefon.

Har selv Xperia så det funker fint det og så lenge det er riktig bluetoothversjon :)

Skrevet

Har selv Xperia så det funker fint det og så lenge det er riktig bluetoothversjon :)

Ser det er flere telefoner de støtter nå. :)

Currently Supported Devices
  • HTC One, Max, Mini, M8 (OS v4.3+ only)
  • LG G2, G Pro2, G Flex, Vu3.0
  • Motorola Moto G, Moto X
  • Motorola Droid RAZR M, RAZR HD, RAZR Maxx HD (OS v4.1.2 with Nov 2013 firmware update)
  • Motorola Droid Ultra, Maxx, Mini (OS v4.4+ only)
  • LGE Nexus 4, 5, 7 (2013)
  • Samsung Galaxy S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, S4 Active, S5
  • Samsung Galaxy Note 2, Note 3, Note 10.1
  • Sony Xperia Z, Z1, Z1 Compact (OS v4.3+ only)
  • Sony Xperia Tablet Z, Ultra, ZR, ZL (OS v4.3+ only)
  • Sony Xperia SP, T, TX, V (OS v4.3+ only)
  • Like 1
Skrevet

 

Bare svarer på denne. :P

Da jeg fikk min fitbit hadde jeg LG mobil, og den ville ikke synce. Sjekket opp og ned på nettsidene, og iPhone og Samsung var eneste telefonene de støttet da, så det er nok enda optimalt og ha en slik telefon.

Jeg har LG nexus 5. Støttes selv om den ikke er på lisa.
Skrevet

Har endelig fått meg ny mobil som man kan bruke Fitbit på.

Og så vil dustemobilen ikke åpne Play butikken så jeg får henta appene jeg vil ha! :sint_01:

Så da får jeg ikke lagt inn Endomondoen min, og heller ikke komet i gang med Fitbit på mobilen.

Har sittet og trykka og bannet om hverandre, og ikke engang kommet meg ut med hundene!

Nå som jeg endelig var kommet i gang igjen etter påskeferien.

Det viste seg å være vanskelig å få særlig mange skritt i overfylte gater i Venezia... :rofl:

Om noen vil være venner med meg på Fitbit, så er mailadressen min [email protected]

Skrevet

Denne saken hørtes jo interessant ut. Men teller den bare hånda/håndbevegelse via mobilen? Me don't understand. :lol:

Skritt lagres i armbåndet. Når du synker den med mobil eller pc via blåtann overføres dataene dit :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...