Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Litt stilig at man må ha en duppeditt til det. :lol:

Når man er syk og over flere år ikke har beveget seg er det mye motivasjon i sånne små duppedingser :D Hehe

  • Like 2
  • Svar 768
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååååh, jeg hadde vist plutselig bursdag litt tidlig sa gubben

1 dag med fitbit. Konklusjon: motiverende!!

Dobbelt så mye som målet mitt idag

Posted Images

Skrevet

Ooooh, det så kult ut! Men hvordan er det å gå med den på seg? Blir det veldig tett for huden? Er den ikke litt i veien?

Min føles ut som en veldig lett (sports)klokke.

Skrevet

Fitbiten mente at jeg hadde flere veldig aktive minutter i dag da jeg var på Tesco og handlet. Visste ikke at jeg løp rundt i butikken. :lol:

Skrevet

Finnes det noen fysiske butikker som selger dette, eller må man på nett? Tenker denne er den perfekte gaven til en i familien, men skulle gjerne hatt den til fredag, så kan jeg hjelpe henne å sette den opp og sånn.

  • Like 1
Skrevet

Finnes det noen fysiske butikker som selger dette, eller må man på nett? Tenker denne er den perfekte gaven til en i familien, men skulle gjerne hatt den til fredag, så kan jeg hjelpe henne å sette den opp og sånn.

Elkøp, lefdal, siba, teknikmagasinet! Bare sjekk på nettet for ikke alle har på lager!

  • Like 1
Skrevet

Finnes det noen fysiske butikker som selger dette, eller må man på nett? Tenker denne er den perfekte gaven til en i familien, men skulle gjerne hatt den til fredag, så kan jeg hjelpe henne å sette den opp og sånn.

claes olsson har den visst.

  • Like 1
Skrevet

Nå har jeg fått min :D Hvordan legger man til venner?

 

Noen som vil være vennen min? :innocent:

Jeg vil være venn men vet ikke hvordan! Lurer på om man må legge til med epostadresse?

Skrevet

Jeg finner kun alternativet med å legge til ved hjelp av epost.

Men Lill la jeg ikke til sånn, hun kom opp som et alternativ. Men da er det vel kun henne som har registrert facebooken sin av mine venner kanskje?

Skrevet

Se det ja - har ikke connecta min til fb - poster den ting på fb uten å spørre? Hater sånt nemlig..

Edit: koblet den til fb - så nå har dere den fant forespørsler :)

@simira jeg vil ha deg og som venn !

Skrevet

Se det ja - har ikke connecta min til fb - poster den ting på fb uten å spørre? Hater sånt nemlig..

Nei det velger du selv om den skal :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...