Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

...og derfor burde man kanskje ikke gå fra hunden uten tilsyn, bundet fast i hagen i et område der det finnes sånne slanger? :aww:

Det var min første tanke også da jeg leste artikkelen.

Skrevet

Ja :blink: Har til og med hørt om ei tilflytta til Australia som ble overrumpla av en krokodille i hagen.. (Det gikk fint med hun, men da vil jeg tro folk tar hensyn til hvor de bor..)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Plutselig var det småtterier å bekymre seg for den digre nabokatten når Dill er ute i hagen. Trist sak, men eier har jo tydelig vært uforsiktig.

  • Like 1
Skrevet

En voksen malteser-chihuahua holder en to og en halv meter lang pyton mett i om lag en måned.

Det er jo godt å vite liksom. Så utrulig trasig for hun dama da, jeg hadde vært knust om det var meg.

Guest Yellow
Skrevet

Synes det kommer an på mye her, før eieren kun er en hensynsløs kronidiot. Er det vanlig med slike slanger der, eller er det svært sjelden å se, og hadde eieren akkurat vært ute med hunden og kun en rask tur inn?

Hørt om hunder som har dødd av "slanger" (huggorm) i Norge og, sluppet dem løs i skogen da kanskje, er de eierene like hensynsløse? Vi vet jo alle godt at man kan finne dem over alt, også i våre hager.

Skrevet

Synes det kommer an på mye her, før eieren kun er en hensynsløs kronidiot. Er det vanlig med slike slanger der, eller er det svært sjelden å se, og hadde eieren akkurat vært ute med hunden og kun en rask tur inn?

Hørt om hunder som har dødd av "slanger" (huggorm) i Norge og, sluppet dem løs i skogen da kanskje, er de eierene like hensynsløse? Vi vet jo alle godt at man kan finne dem over alt, også i våre hager.

Ja, disse slangene er vanlige, og det hender ofte at f.eks katter, kaniner, høner og andre små tamdyr blir tatt. Dette er folk som bor der klar over.

Hunden er et stort måltid, og slangen har brukt lang tid på å først kvele, så få den ned i magen. Sitat fra artikkelen: "Pytonslangen tok imidlertid ikke høyde for at den selv skulle ende opp fastlenket til hundehuset, hvilket ble en sjokkerende oppdagelse for matmor morgenen etter." Morgenen etter, samt at teppepyton er nattaktive dyr, tyder på at hunden har vært lenket fast ute hele natten.

Tjah, i sesongen huggormen er aktiv i Norge er det stort sett båndtvang da... men for all del, shit happens, hunder blir påkjørt av biler også selv om man passer på. Det er imidlertid noe helt annet enn å f.eks binde hunden fast på motorveien og gå fra den, sjansene for at noe skjer øker jo ganske dramatisk da.

Guest Yellow
Skrevet

@Banshee, ok, fikk ikke med meg kommentaren om "morgenen etter". Da var det klart uforsiktig, men trist er det uansett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...