Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis jeg skal ha akkurat denne valpen som jeg har siklet på (den er fortsatt ikke født) så får jeg ikke hentet den før den er 15 uker. Nå stoler jeg på at oppdretteren kommer til å gjøre en god jobb, så usikkerheten min skyldes først og fremst at jeg "mister" de første 7 ukene etter vanlig leveringsalder.

Alternativet er å vente på en valp fra annen oppdretter og som kan hentes som normalt ved 8 uker. Ventelistene gjør dette mer usikkert enn jeg ønsker å ha det. Men må jeg så må jeg.

Kan jeg få bruke deres argumenter til å finne ut hva jeg egentlig vil? ;-)
Hva tenker dere om å få en valp på 15 uker konta 8 uker?

Skrevet

Så lenge oppdretter gjør en god jobb hadde jeg ikke hatt noen skrupler med det. Vi fikk ridgebacken ved 10 uker, fin og trygg og grei på det meste. 15 uker er en del mer, men så lenge du kan stole på oppdretter så er det jo greit.

Skrevet

Jeg tenker også at det kommer helt an på oppdretter. Jeg hadde ikke hatt noe problem med å hente en hund 4 mnd gammel om jeg stolte på at oppdretter ga den de forutsetningene den bør få og dere kunne ha en dialog om det.

Skrevet

Min var 15 uker. Hadde ikke noe betenkeligheter med det, selv om jeg selvsagt skulle likt å hente henne tidligere. Men, oppdretter har gjort en god jobb synes jeg, og valpen var akkurat slik jeg forventet at hun var.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...