Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaringer med enten Asker hundeklubb, Lørenskog hundeklubb, Stovner hundeklubb eller Oslo og omegn hundeklubb? (Eller flere av dem.. :-) )

Eks. hvordan de trener, miljø, positivt, negativt osv...

Vurderer å starte i en hundeklubb når jeg er ferdig med neste kurs! Og veit vel egentlig at jeg uansett må dra og prøve de forskjellige, men greit med erfaringer selv om!:-)

Skrevet

Jeg jobber som instruktør i Lørenskog hundeklubb og liker miljøet spesielt godt i hundeklubben.

Veldig mange hyggelige mennesker og hunder.

Vi har fellestreninger i LP hver tirdag og når det ikke er kaldt og snø er det AG treninger på torsdager.

Det er også endel kurs gjennom hele året. Det er også en gjeng som trener rally flere ganger i uken, så der går det også an å bli med :)

Vi trener på plassen utenfor Fredheimskole på Losbyveien og det eneste negative er vel at vi ikke har noen plass å trene ute på når det er iskaldt midt på vinteren, men det jobbes med!

Ellers har vi det meste av treningsutstyr til både LP, AG :)

Skrevet

Kjenner mange rallyfolk fra Lørenskog, veldig bra miljø der.

Trener selv i Oslo og omegn. Det varierer litt på hvor mye folk føler seg inkludert, men det er ganske godt miljø der om man gidder å prøve litt selv, og man får hjelp om man ber om det (men folk kaster seg ikke over deg om du er ny på trening). Jeg trives veldig godt med mine, trener LP og rally, mest sistnevnte. Det er treninger nesten hver dag i sommerhalvåret, litt mindre på vinterhalvåret men ihvertfall noe innendørs da.

Skrevet

Min erfaring med Asker er hyggelig mennesker, men ikke alle er like inkluderende etter min mening. Men nå prøvde ikke jeg veldig hardt fordi jeg fant et redningslag å trene med som jeg bare skled rett inn i.

Tror egentlig det bare er å slenge seg med så sklir man nok raskt inn i gruppa.

  • Like 1
Skrevet

*vurdere Lørenskog da det faktisk er der jeg bor, og fordi jeg faktisk ikke har tenkt at det finnes klubb her engang* Teite meg :P Nå fikk jeg plutselig lyst til å trene agility igjen gitt. Trente før i Stovner. Ok klubb, men veldig mye folk og kanskje litt vanskelig å bli kjent. Og et litt stort "system" for min del. Men bra utstyr, spesielt innenfor agility, og utrolig masse flinke folk!

Skrevet

Miljøet i asker er ikke spesielt inkluderende nei. Noen så:) men flinke folk, absolutt!

Helt enig, og man blir nok fort endel av gjengen og man jobber for det :)

Og noen er jo veldig inkluderende såklart :)

  • Like 1
Skrevet

Oi, er det hundeklubb i Lørenskog ja? Det har jeg ikke fått med meg jeg heller. Har vært i Flateby, trivdes helt ok men det ble etterhvert et tiltak å kjøre ut dit. Har vurdert andre, men har hørt litt ymse om både Stovner og OODK så har vært så usikker.

Pleier det å være stort oppmøte på tirsdagstreningene @Cavalierflat? Er det instruktør der hver gang eller varierer det? :)

Skrevet

*vurdere Lørenskog da det faktisk er der jeg bor, og fordi jeg faktisk ikke har tenkt at det finnes klubb her engang*

Teite meg :P Nå fikk jeg plutselig lyst til å trene agility igjen gitt. Trente før i Stovner. Ok klubb, men veldig mye folk og kanskje litt vanskelig å bli kjent. Og et litt stort "system" for min del. Men bra utstyr, spesielt innenfor agility, og utrolig masse flinke folk!

Kom igjen, bli med! :D

Oi, er det hundeklubb i Lørenskog ja? Det har jeg ikke fått med meg jeg heller. Har vært i Flateby, trivdes helt ok men det ble etterhvert et tiltak å kjøre ut dit. Har vurdert andre, men har hørt litt ymse om både Stovner og OODK så har vært så usikker.

Pleier det å være stort oppmøte på tirsdagstreningene @Cavalierflat? Er det instruktør der hver gang eller varierer det? :)

Hundeklubb i lørenskog ja :)

Det er faktisk ganske bra oppmøte hver tirsdag, men det er også sånn at alle får plass om man heller vil trene for seg selv uten å trene oppå andre.

Er instruktør der hver gang. Er bare å møte opp en tirsdag for en prøvetrening :)

  • Like 2
Skrevet

Kjører Lørenskog nybegynnerkurs i agility? :)

Nå for tiden ligger det bare beskrivelse av ett kurs som heter agilitykurs uten at det står så fryktelig mye om det.

Regner med at det kommer mer info om AG til våren, så da er det nok nybegynner også :)

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Hei,

Jeg dunker opp denne tråden. Kunne veldig gjerne tenke meg en klubb for å trene med hunden, og helst Oslo vest/Bærum. Har søkt ganske mye på nettet, men det virker ikke som det fins noe i nærheten? Vi har gått både nybegynner- og viderekommende kurs i agility med Oslo Hundeskole, og så har vi nettopp begynt å trene spor på egen hånd. (Går lydighetskurs på Jar Hundeskole, men der er det bare kurs og ikke felles egentrening.) Hvis noen har tips, evt. kunne tenke seg å trene sammen i området Røa/Bogstad/Eiksmarka, så rop ut :)

Skrevet

Asker ser kjempebra ut, selv om drømmen hadde vært noe litt nærmere. Sørkedalen er perfekt i så måte, men hva ville de sagt hvis jeg kom trekkende med en springer spaniel...!?!

Skrevet

Asker ser kjempebra ut, selv om drømmen hadde vært noe litt nærmere. Sørkedalen er perfekt i så måte, men hva ville de sagt hvis jeg kom trekkende med en springer spaniel...!?!

jeg trente der med min australske kelpie på lydighetstreningene og ag treningene :)

Skrevet

Asker ser kjempebra ut, selv om drømmen hadde vært noe litt nærmere. Sørkedalen er perfekt i så måte, men hva ville de sagt hvis jeg kom trekkende med en springer spaniel...!?!

De er åpne for andre raser. Skulle ønske jeg bodde nærmere den kanten, de har mye aktivitet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...