Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er sikkert emne om det tidligere, men jeg orker ikke søke opp det nå.
Jeg har ene hunden forsikret i Agria, der har han vært fra han ble født sånn ca. Skulle så forsikre de to nye, får da et egenerklæringsskjema som jeg fyller ut, så sender jeg dette og veterinærattest inn til Agria.
Får i dag sms om at jeg må kontakte dem, da de mangler veterinærpapirer.
De hadde visst fått egenerklæringsskjemaet, men, ikke veterinærattesten. Disse ble sendt i samme konvolutt.
Dama jeg snakket med påstår at det er Posten Norge som åpner deres post og scanner inn papirene til dem.
Så kommer hun med påstanden at jeg ikke hadde fyllt ut egenerklæringsskjemaet.
Jeg ringer Posten Norge, som da dama på Agria påstod åpnet deres post og scannet inn til dem, og spør om dette medfører riktighet.
Da på posten bare: Nei, vi åpner ikke andres post, så dette skjønte hun ikke.

Så, Agria er ikke et selskap jeg setter så høyt nå, så da lurer jeg på om noen har forslag til gode hundeforsikringsselskaper som har avlsforsikring, veterinærforsikring osv.

  • Like 1
Skrevet

De har ikke sånn digital postkasse da? Isåfall er det vel en enhet hos posten som faktisk åpner og scanner - men jeg tipper en "vanlig" postansatt ikke har oversikt over det?

Skrevet

De har ikke sånn digital postkasse da? Isåfall er det vel en enhet hos posten som faktisk åpner og scanner - men jeg tipper en "vanlig" postansatt ikke har oversikt over det?

Men burde ikke da den som sitter litt lengre opp i systemet vite om dette?

Og, digital postkasse går vel ikke på at posten åpner brev fra folk for å så scanne det inn, slik jeg har forstått det. Men at bedrifter etc kan sende deg digital post.

Skrevet

Lønner forsikring seg?

Eller kan man like greit spare det man betaler i forsikring på en bufferkonto?

Det kommer an på hva du ville trengt forsikringen til. ;)

Skrevet

Lønner forsikring seg?

Eller kan man like greit spare det man betaler i forsikring på en bufferkonto?

I det store bildet så lønner ikke forsikring seg. Da hadde ikke bedrifter tilbudt det. :)

For noen individer så lønner det seg helt klart.

Du må nesten se an økonomien din tror jeg, hvor god mulighet du har til å gi hunden den behandlingen du ønsker om uhellet skulle være ute. Da må du også definere noen grenser tror jeg, rundt hvor langt du ønsker å gå både økonomisk og medisinsk, men det burde vi alle gjøre uansett.

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror jeg ville ringt Agria på nytt, jeg. Kan nesten virke som om du fikk en saksbehandler hvis hjerne hadde tatt helg..

Ringte og snakket med en av ombudene dems. Hun ble noe satt ut. Men, kunne ikke hjelpe fordi forsikringen var opprettet via kundesenteret. Fikk navnet til en jeg kunne snakke med, men hun var ikke tilgjengelig akkurat nå. Typisk at slikt skjer på en fredag. Får ringe mandag og spørre etter henne igjen. Hun ringte jo ikke tilbake i dag så.

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med Gjensidge, men jeg tror desverre ikke man kan tegne avlsforsikring før tispa har hatt et "vellykket" kull.

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med Gjensidge, men jeg tror desverre ikke man kan tegne avlsforsikring før tispa har hatt et "vellykket" kull.

Det stemmer. Må ha ett kull først.

Gjensidige ble over 12000 for tre hunder for meg.

Mitt eget selskap (men der vet jeg jo ikke noe om dyreforsikringen og hvordan den fungerer), vil gi en total på under halve som Gjensidige kom med.

Skrevet

Det stemmer. Må ha ett kull først.

Gjensidige ble over 12000 for tre hunder for meg.

Mitt eget selskap (men der vet jeg jo ikke noe om dyreforsikringen og hvordan den fungerer), vil gi en total på under halve som Gjensidige kom med.

Prismessig blir jeg overrasket om du finner noen som kan måle seg med Agria. Jeg har nettopp vært gjennom en runde med 6-7 selskaper (eks Agria) med ulike medlems- og kombinasjonsrabatter, og ingen har slått Agria på pris. Vilkår og erfaringer varierer jo litt, men all den tid vi har vært fornøyd med det lille vi har hatt med Agria å gjøre så har jeg beholdt den.

Jeg ville nok vært litt nøyere på å sjekke vilkår og sånt om jeg hadde hatt en tispe, ihvertfall hvis den skulle avles på.

Skrevet

Prismessig blir jeg overrasket om du finner noen som kan måle seg med Agria. Jeg har nettopp vært gjennom en runde med 6-7 selskaper (eks Agria) med ulike medlems- og kombinasjonsrabatter, og ingen har slått Agria på pris. Vilkår og erfaringer varierer jo litt, men all den tid vi har vært fornøyd med det lille vi har hatt med Agria å gjøre så har jeg beholdt den.

Jeg ville nok vært litt nøyere på å sjekke vilkår og sånt om jeg hadde hatt en tispe, ihvertfall hvis den skulle avles på.

Sitter og leser villkår til den store gullmedalje.

Og det blir å sammenligne, regne og tenke gjennom, samt ta i betraktning det Mari skriver.

Det er ikke lett dette forsikringsstyret, og alt var i grunnen ganske enkelt: bare kjøre på Agria og ferdig med det. Men, når de klarer rote vekk to stykk veterinærattester og i tillegg si at egenerklæringsskjemaet jeg fylte inn (med rød penn forresten) var blankt, da vet jeg ikke lenger hvor enkelt det er jeg ... Og når dama i tillegg klarer påstå at posten åpner brevene for dem og scanner dem inn, vel, skeptisk ...

  • Like 1
Skrevet

Vi har Gjensidige, og dem er veldig enkel når det kommer til oppgjør, ingen problemer. Blandingshunden slet av en sene for en tid siden, og måtte opereres, godt å ha en grei forsikring da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...