Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Hvordan kan man slette gamle medlemskap på min side på NKK slik at bare de nye er gjeldende?

Noen beskrivende bilder:

Skjermbilde2014-02-26kl001135.png

Skjermbilde2014-02-26kl001148.png

Vi bor i Tromsø nå. Skal jeg bare betale for den ene og håpe på det beste eller?

Skrevet

Under endre kan du stoppe medlemskap :) Man får ikke purring etc fra NKK uansett så det spiller ingen rolle :)

De er allerede stoppet. Men ikke fjernet, så den ene dukker opp når jeg skal betale til schæferhundklubben som vist på bildet.

Skrevet

OT; Er det lik sum for lokalmedlemskap som sentralt medlemskap i schäferklubben? :o

Det er vell ganske vanlig. 350kr er prisen for klubbmedlemsskap, enten det er i brukshundklubben eller raseklubben. Med malamutene så var jeg medlem i malamuteklubben sentralt, ikke tilknyttet noen avdeling, men feks med sch klubben og en del andre bruksraseklubber så har de jo klubbområder osv, de arrangerer stevner og treninger og er like aktive som en raseuavhengig brukshundklubb, da sier det seg selv at de har behov for medlemskontigent både for og holde treningsområde, arrangement og stevner. Og er man med i sch klubben avd rogaland (feks) fordi man trener der så trengen man antagelig ikke sentralt medlemsskap og da går det opp i opp :)

TS, send en mail eller ring. Du kan betale bare en av de, og du vil ikke få purring, men det blir jo kanskje litt bingo på hvem av dem som blir registrert da? Viss ikke alle er stoppet utenom 1, da burde de jo få det til riktig.

Guest Belgerpia
Skrevet

Du får ikke sletta dem, og det har jo med historikk og gjøre. Track record - for å si det sånn. Men det er jo bare å forholde seg til det som det står aktivt på.

Skrevet

Det er vell ganske vanlig. 350kr er prisen for klubbmedlemsskap, enten det er i brukshundklubben eller raseklubben. Med malamutene så var jeg medlem i malamuteklubben sentralt, ikke tilknyttet noen avdeling, men feks med sch klubben og en del andre bruksraseklubber så har de jo klubbområder osv, de arrangerer stevner og treninger og er like aktive som en raseuavhengig brukshundklubb, da sier det seg selv at de har behov for medlemskontigent både for og holde treningsområde, arrangement og stevner. Og er man med i sch klubben avd rogaland (feks) fordi man trener der så trengen man antagelig ikke sentralt medlemsskap og da går det opp i opp :)

Ok, om man ikke gjør det så forklarer jo det en hel del. Trodde det fungerte som NRK at du MÅ betale sentralt, og kan melde deg inn i avdeling i tillegg. Forøvrig arrangerer også våre avdelinger treninger, stevner og mange har klubbområde uten at avdelingsmedlemskapet koster så mye :)

Skrevet

Ok, om man ikke gjør det så forklarer jo det en hel del. Trodde det fungerte som NRK at du MÅ betale sentralt, og kan melde deg inn i avdeling i tillegg. Forøvrig arrangerer også våre avdelinger treninger, stevner og mange har klubbområde uten at avdelingsmedlemskapet koster så mye :)

Nei, man må jo ikke være med noen plass, det er jo helt frivillig :) Nå har ikke jeg sch da, men jeg er medlem i sch klubben avd nordenfjeldske og trener her, får medlemsblad osv, men betaler ingenting til sch klubben sentralt :) Og likens er jeg jo medlem i nidaros bhk og trener med de, uten at jeg har eget medlemsskap i NBF, men når jeg er medlem i tilknyttet klubb så har jeg jo akkurat samme muligheter og tilknytting ifht start og konkurranse som om jeg hadde vært medlem direkte i NBF.

Guest Belgerpia
Skrevet

Kjenner at jeg liker belgerklubben bedre, der er du medlem sentralt men blir automatisk tilknyttet lokalavdelingen i området der du bor helt gratis :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...