Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

*ALT SOLGT! TUSEN TAKK!*

Da ryker samlinga. :) Her er det mulighet til å få kapre seg noen sikkelig nerdegodbiter for de som liker å fordype seg.

Alle bøkene er i svært god stand, har presisert hvor det er mer slitasje. De fleste er som ny.

Jeg håper prisene er ok, please sett meg på plass om jeg er urimelig. :)

Porto kommer utenom.

Førstemann til mølla!

Clinical Behavioral Medicine For Small Animals 300,-
Aggression in Dogs: Practical Management, Prevention and Behavior Modification - 200,-
Handbook of Applied Dog Behavior and Training, Etiology and Assessment of Behavior Problems - 250,-
Handbook of Applied Dog Behavior and Training, Adaptation and Learning 250,-
Wolves: Behavior, Ecology, and Conservation - 100,-
The Domestic Dog 150,-
Genetics and the Social Behavior of the Dog 150,-
On Aggression - 200,-
Lexikon i hundspråk : lär dig tolka din hunds signaler 75,-
Dogs (litt slitt) 50,-
Lydighetstrening i teori og praksisLydighetstrening i teori og praksis - NOK 225,-
For the Love of a Dog - 75,-
The Culture Clash (litt slitasje) - 50,-
Dog Language 75,-
Hundmöten - 100,-
Hundens språk och flockliv - 75,-
The Other End of the Leash: Why We Do What We Do Around Dogs - 75,-
100 % positiv hverdagslydighet 100,-
Fra valp til voksen 75,-
Rasekunnskap 75,-
Beteendeboken : om valpens tidiga beteendeutveckling - 100,-
How to Live with a Neurotic Dog (morsom og teit, ikke atferdsbok) 75,-
Excel-Erated Learning: Explaining in Plain English How Dogs Learn and How Best to Teach Them 75,-
All About Agility - 30,-
Feisty Fido: Help for the Leash Aggressive Dog 30,-
Skrevet

Jeg vil gjerne ha enten 100% positiv hverdagslydighet eller lydighetstrening i teori og praksis. Går det an å holde dem av en kort stund mens jeg bestemmer meg..? :)

Skrevet

Jeg tar gjerne Feisty Fido og Aggression in Dogs: Practical Management, Prevention and Behavior Modification!

Sender du PM med samlet pris for bøker og porto? :)

Skrevet

Porto på de større bøkene blir nok litt. Jeg sjekker innom tråden etter guttungen er i køya, da får jeg konsentrert meg litt mer og kan regne ut totaler og porto. :)

@Cavalierflat - rediger førsteinnlegget ditt og inkluder Aggression in Dogs, så blir det mer oversiktlig for meg. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil gjerne ha enten 100% positiv hverdagslydighet eller lydighetstrening i teori og praksis. Går det an å holde dem av en kort stund mens jeg bestemmer meg..? :)

Hva vil dere si er forskjellen på disse to? Går lydighetstrening i teori og praksis kun på konkurranse? Og utelukkes konkurranse helt i 100 % hverdagslydighet? Eller glir de litt i hverandre? Hvilken har du vært mest (/minst) fornøyd med @Mari, og hvorfor?

Skrevet

Lydighetstrening i teori og praksis er ganske konkurranserettet og annerledes enn 100% Positiv Hverdagslydighet. Den første er en bibel på over 600 sider, den tar for seg mye læringsteori og går bl.a. på momentene i LP og den siste er hverdagslydighet og går ikke i nærheten av den samme dybden. :)

Skrevet

Kan tenke meg Overall sin (Clinical behaviour). Er i USA akkurat nå, tilbake om en ukes tid, kan vi ta det da? Aloff også, om den ikke har forsvinnet. :P

Kan antagelig ordne med henting i byen, skal oppover selv forhåpentligvis en tur snart.

Skrevet

Det går fint, Simira. Om du kjører kunne du evt tatt med til andre dom evt ønsker det. :) Aloff er tatt.

Den er grei, lijenta. :)

Skrevet

Wolves: Behavior, Ecology, and Conservation - 200,-

12562370133_bae9683c7a_c.jpg

Her var det mye snacks, og en del jeg allerede har. Jeg er interessert i denne boken, men vil informere om at den koster 184 kroner (fraktfritt) hos thebookdepository.com, så kun om prisen endres.

Skrevet

Lydighetstrening i teori og praksis er ganske konkurranserettet og annerledes enn 100% Positiv Hverdagslydighet. Den første er en bibel på over 600 sider, den tar for seg mye læringsteori og går bl.a. på momentene i LP og den siste er hverdagslydighet og går ikke i nærheten av den samme dybden. :)

Takk. Om jeg kjøper lydighetstrening i teori og praksis, er det da unødvendig med 100 % positiv hverdagslydighet? Tar den for seg mye av hverdagslydigheten også? Hvis ikke, så tar jeg gjerne begge.

Skrevet

Takk. Om jeg kjøper lydighetstrening i teori og praksis, er det da unødvendig med 100 % positiv hverdagslydighet? Tar den for seg mye av hverdagslydigheten også? Hvis ikke, så tar jeg gjerne begge.

Vil mene sistnevnte bok er en enklere, mer kortfattet versjon av mye av det samme som står i den første. Alt er ikke likt, men prinsippene er de samme.

Skrevet

Her var det mye snacks, og en del jeg allerede har. Jeg er interessert i denne boken, men vil informere om at den koster 184 kroner (fraktfritt) hos thebookdepository.com, så kun om prisen endres.

Bra du sier ifra. :)

Cavalierflat har tatt den før deg, men da setter jeg ned prisen. Hva tror du, @Cavalierflat? 100,-?

Skrevet

Jeg vil gjerne kjøpe 100% hverdagslydighet hvis det er mulighet for det.

Hvis ikke marjea skal ha den, så er den din. :)

Skrevet

Vil mene sistnevnte bok er en enklere, mer kortfattet versjon av mye av det samme som står i den første. Alt er ikke likt, men prinsippene er de samme.

Så da holder det egentlig med den første, om jeg alikevel tenker å kjøpe den (selv om den er litt mer langtekkelig)? Forstod jeg deg rett da? :)

Skrevet
Dogs (litt slitt) 50,-
12562346015_6acac872f9_c.jpg
Dog Language 75,-
12562267985_14fa626382_c.jpg

The Other End of the Leash: Why We Do What We Do Around Dogs - 75,-
12562397663_91b654e7e4_c.jpg

Lexikon i hundspråk : lär dig tolka din hunds signaler 75,-
12562457893_4993c8a782_c.jpg
Beteendeboken : om valpens tidiga beteendeutveckling - 100,-
12562758554_639a1d90d5_c.jpg
The Culture Clash (litt slitasje) - 50,-
12562737464_77d73a4e47_c.jpg

Jeg vil gjerne kjøpe disse :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Åå.. det fikk jeg ikke med meg, da mente jeg ikke å si ifra, så du tapte penger, hehe :D

Ikke noe problem! Som jeg skrev, jeg vil ikke være urimelig så det er bare bra du sa fra. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...