Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hei!
jeeeg har snoket endel rundt her på sonen nå og syntes det var på tide å presentere meg.
er en studine bosatt i Oslo, ferdig med bachelor i biologi til sommeren, og skal rett over på master til høsten.

Har ikke hund, og som mange andre har jeg da ønsket å eie hund i alle herrens år. Er over middels interessert i familien canidae generelt, og det faller naturlig inn å da ha en stor lidenskap for hunder.

Har hvert myyyye i kontakt med hunder gjennom oppvekst og i senere år, dog ikke eid selv.

nå ser jeg at det nærmer seg tiden for jeg kanskje har mulighet til å få meg hund, da jeg og min bedre halvdel skal bosette oss i leilighet der dyrehold er lov.
men det skal sies at det for min del ikke haster (selv om jeg inni meg skriker "fåå hund nåå") fordi jeg vil velge en hund jeg virkelig kan trives med, og som kan trives med meg og det jeg kan tilby den.
Er på sonen for å lære, ha mulighet til å stille spørsmål og kunne se på alle de nyyydelige hundene deres!!

til sist litt om hundene jeg interesserer meg for; det det litt spredt. har et godt øye for polare hunder da især alaskan malamute (som så få andre :rolleyes: ) og grønnlandshund.

rent praktisk ser jeg for meg at jeg vil gå for en brukshundtype når jeg får meg hund da jeg er veldig interessert i lydighet og freestyle som hundesport, men mest for morro, og kanskje en dag konkurranse (om jeg tørr).

til sist vil jeg si at sonen virker som en utrolig god kilde til informasjon om hunder. jeg har også truffet noen sonenfolk og det har hvert veldig fint å få en liten bit av hundelivet deres :D

jeg tar også mye bilder og elsker å ta bilder av hunder, har lagt ut noen i bildetråden.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...