Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til godt regntøy til liten tass på 1 år.


Hampus
 Share

Recommended Posts

Bestemors skatt er snart 1 år gammel og skal begynne i barnehagen.

Tenkte han skulle få regntøy i bursdagsgave, men det er jo et hav av merker og modeller.

Har sett på noen, blant annet Reima og Reflex, men synes mange av de virker så tykke og stive.

Er jo ikke akkurat den tia på året der butikkene har mest inne av regntøy, og det å kjøpe på nett uten å kunne tafse på det og kjenne hvordan det er i stoffet, synes jeg er vanskelig...

Noen som har tips om litt mykere, men fortsatt godt regntøy?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Didriksons Boardman. Viktig at det er Boardman, det er den beste modellen de har. Den er god og myk og fôret. Buksen har fleece oppover overkroppen, den er bare supergod.

Jeg kjøpte ene settet vårt på XXL, det andre på nett. Bhg skryter veldig. Ikke er den kjempedyr heller, 5-600 for bukse og jakke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville foreslått noen spesifikke merker, assistenter. :P Vår bhg sa at det er enorm forskjell på kvaliteten på de der vadebuksene, og siden de ikke kan anbefale merker så ville de helst ikke ha den typen. Jeg vet ikke helt hvorfor, men kan evt spørre.

En nabo kjøpte vadebukser i Vossatassar og de var ikke fornøyd. Men jeg vet ikke om de bare var uheldige. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sverger til Helly Hansen regntøyet til mine gutter :) Omtrent ingen slitasje på gummibuksene, selvom den ene er godt brukt av både lillebror og storebror.

På våte dager er det ingenting som holder minstemann her tørr, han bokstavelig talt bader i søledammer ;) Men der har den tekniske parkdressen til HH vært suveren, og er mye mer regntett enn det klassiske oljetøyet :)

Coop Obs pleier å ha mye tilbud på merker som HH, Reima osv i månedene fremover.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Didrikson her også, men til høsten skal vi prøve http://www.xn--trrebarn-54a.no/barnevader.html som vår barnehage anbefalte.

Jeg er ikke sååå fornøyd med HH, synes ikke den er god på å holde de tørre ved sømmene, der gir HH etter ved Sophia. Reima er greit å huske på at det er ReimaTEC som er tingen, ikke vanlig reima- Den holder ikke tørr lenge hos oss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pass deg for fleecefôr i regntøyet, det tiltrekker seg vann. Da blir klærne våte og tunge langt oppover beina! Og tørker saaaakteeee. Ha heller et tynt regntøysett uten fôr og egen fleece som kan byttes ut under. Særlig hvis barna er ute i to omganger - ingenting er så dritt som å ta på seg vått tøy :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ikke fonøyd med hverken Reima eller HH ( Reima er bedre enn HH da), men smaken er som baken.

A bruker tykk ull under vanlig Didrikson høst og tidlig vår og er så og si aldri våt. De gangene han er våt er det helt nederst på beina ( over cheroxene, så ungen blir ikke våt der) og ytterst på ermene.

A får jo ikke bade like mye som andre barn så han er besatt av vann. I en alder av 3 år svømmer han fortsatt i vanndammer, så han MÅ ha godt regntøy :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rart andre ikke er fornøyd med HH. Har også en treåring som bader i søledammer, og der har den tekniske HH parkdressen holdt han mye tørrere enn ReimaTec dressen, selv etter 4 års hardt bruk. Men kan være forskjell på årsmodellene kanskje :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for gode råd.

Hadde vært mye lettere om dette vare et 4-beint barnebarn Simira!

Må vel rett og slett ta en runde til her og se hva jeg finner her i byen så str kan prøves.

Greit at det passer sånn noen lunde, for det er jo vanskelig nok å begynne å gå for en liten en om han ikke skal ha alt for stort regntøy i tillegg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rart andre ikke er fornøyd med HH. Har også en treåring som bader i søledammer, og der har den tekniske HH parkdressen holdt han mye tørrere enn ReimaTec dressen, selv etter 4 års hardt bruk. Men kan være forskjell på årsmodellene kanskje :)

Jeg har brukt HH fra jeg var liten og bruker fortsatt HH som voksen :)

I stallen syntes jeg at HH er det aller beste, blir aldri våt med det på, mens andre kommer inn fra tur, søkk våte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...