Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men det er jo bare tullete å ikke øyleyse før parring når man bor så nærme en øyelyser? Og hvorfor skal dem gjøre det seinere hvis dem ikke gadd å gjøre det før parring? Hva om en eller begge har en ø

Hun er en uke gammel, og jeg henter henne 1 april Staffordshire Bull Terrier som skal hete Lisa

Du har jo tydeligvis bestemt deg, men det virket som om du var ganske uvitende så jeg tenkte det var lurt å opplyse deg. Jeg synes ikke det virker som om du er så sabla opptatt av å få en frisk hund,

Skrevet

Jeg skjønner hvorfor flere i tråden reagerer, du skriver først at hundene er testet for alt, når du blir konfrontert innrømmer du at ille alt er testet for.

Du skriver at hunden din sannsynligvis ikke får noen sykdommer da det er så sjeldent, forhåpentligvis stemmer dette, men å basere seg på "det skjer nok ikke meg" er ikke akkurat gjennomtenkt.

Basert på at det visstnok er upåklagelig gemytt på begge foreldre mener du at valpen nok blir bra. Hva med resten av slekta?

Samt at du skriver ganske selvfølgelige ting for en normalt seriøst oppdretter, som at de vokser opp i stua. Tar sosialisering seriøst, klipper klør. Dette ser jeg på som en selvfølge, men du fremstiller det som gode argumenter for å ha valgt denne oppdretteren. Det minner om typisk uvitenhet, men mulig det bare er formuleringen din. Det jeg ønsker å få frem er at det ofte kan bli misforståelser på forum for det du skriver blir som regel tatt ordrett, og når man da går rett i forsvarsposisjon når flere prøver å hjelpe deg og rasen så blir det litt kaotisk.

Tilbake til valpen, jeg håper alle tester får positivt (som i alt bra) svar og at valpen blir så frisk som mulig. Forhåpentligvis har oppdretter lært at man tester og slikt FØR man har kull, og gjennomfører de testene hun har sagt selvom valpene etterhvert er utlevert. :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg skrev "hun tester for alt" fordi jeg vet at det er underveis, og jeg får svar før valpene er leveringsklare, men jeg vet at det burde vært gjort før.

Sånn ferdig med den saken :-)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Gratulerer med ny valp :) Vi skal også få en Staffordshire Bull terrier, men må vente helt til 17.april. Hun skal hete Shika :D Hvilke forbredelser gjør du/dere før valpen kommer i hus? Jeg gleder meg til å handle inn hundeseng, halsbånd og diverse :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...