Gå til innhold
Hundesonen.no

Ølen 8 og 9 februar 2014


SaraSL
 Share

Recommended Posts

Imagine That Absolute Entertainer 'Ludvig' BIM valp

Tangetoppens Kilkenny 'Hector' BIR

Pugbully Peppermint Licorice 'Emilio' 2. beste hannvalp

Imagine That A Recipe For Love 'Milli' 2. beste tispevalp i 6-9 mnd

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke fikk VG, 2 andre jr tisper stilte og de hadde langt mer utviklet kropp/masse enn henne.

Mistenker og at dommeren satte mer pris på de som sto pent både under håndtering og kritikkskriving, kontra frkøkna som bjeffet, beit i genseren min, knurret og lekte med rusk hun fant på gulvet..

Lykke 13 uker! Ehh, nei, måneder! :lol:

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1901592_10151859624967680_363387591_n.jp

BIM: Imagine That Absolute Entertainer "Ludvig" & BIR: Tangetoppen's Never Been Kissed "Ninni"

Dommer: Wim Wellens.

Forresten, det er bare 2 dager som skiller disse to valpene aldersmessig :whistle::lol:

1800395_10151859625747680_1696961430_n.j

BIR: CH Tangetoppen's Kilkenny "Hector" & BIM: Highesteem Victoria "Vicky"

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Storm exc, CK, CERT og 2 BHK. Er superfornøyd med poden da det er hans aller første CERT :D

bir-og-certbilde-%C3%B8len-005.jpg

Pappa Amigo fikk exc, CK, 1 BHK, BIR, BIR veteran og BIG 1 :wub:

%C3%98lenutstillingen-2014-047.jpg

Han var jo alene i gruppa så det var sterk konkurranse med seg selv :P Ingen plassering hverken i BIS veteran eller BIS.

... og så var det kjempekoselig å hilse på *mokken*!!!!

  • Like 18
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle sagt det, så kunne jeg blitt med som assistent :D

Kvikk og tidig med 5.30 fergen? :P

Storm exc, CK, CERT og 2 BHK. Er superfornøyd med poden da det er hans aller første CERT :D

bir-og-certbilde-%C3%B8len-005.jpg

Pappa Amigo fikk exc, CK, 1 BHK, BIR, BIR veteran og BIG 1 :wub:

%C3%98lenutstillingen-2014-047.jpg

Han var jo alene i gruppa så det var sterk konkurranse med seg selv :P Ingen plassering hverken i BIS veteran eller BIS.

... og så var det kjempekoselig å hilse på *mokken*!

Å så gøy! Gratulerer så mye med cert, BIR og BIG :D

Hyggelig å hilse på deg og :ahappy: Storm var en herlig gutt!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke fikk VG, 2 andre jr tisper stilte og de hadde langt mer utviklet kropp/masse enn henne.

Mistenker og at dommeren satte mer pris på de som sto pent både under håndtering og kritikkskriving, kontra frkøkna som bjeffet, beit i genseren min, knurret og lekte med rusk hun fant på gulvet...

Lykke 13 uker! Ehh, nei, måneder! :lol:

attachicon.gifIMG_65218874756455.jpeg

Lykke er pen hun :wub:

Action debuterte i ringen i dag som voksen (stilt en gang som valp):

2,5 år Tørr stram elegant tispe med utmerket drag i hodet. Våken og alert utstråling. Stram og fin kropp. Rasetypisk vinklet. Kvikke lette bevegelser. En ane lang i lend. Vel presentert. Trivelig temprament.

BIR og cert :D :D :D

1800180_10153815120970154_365783071_n.jp

Gratulerer til alle dere som gjorde det bra! :ahappy: Det er alltid kjekt å møte folk fra sonen :)

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke er pen hun :wub:

Action debuterte i ringen i dag som voksen (stilt en gang som valp):

2,5 år Tørr stram elegant tispe med utmerket drag i hodet. Våken og alert utstråling. Stram og fin kropp. Rasetypisk vinklet. Kvikke lette bevegelser. En ane lang i lend. Vel presentert. Trivelig temprament.

BIR og cert :D :D :D

1800180_10153815120970154_365783071_n.jp

Gratulerer til alle dere som gjorde det bra! :ahappy: Det er alltid kjekt å møte folk fra sonen :)

Heia bruksbelgere! :D Gratulerer nok en gang, kjempekult. :D

Gratulerer alle andre med flotte resultater også. :ahappy:

Er nesten så jeg får abstinenser. :blink: Nei, vent, det sa jeg ikke høyt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...