Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingsbånd


bikkjene
 Share

Recommended Posts

Hvilke farger bør båndet til hunden til utstillinger være? Hørte at båndet bør være fargen på hunden eller fargen på nesa? Stemmer dette? Skal feks. sorte hunder ha sort bånd med perler og brune hunder ha brunt med perler?

Eller kan man gjerne ha rosa eller lilla eller turkis eller limegrønt med perler? Jeg synes det er så fint med farger på utstillingsbåndet. Er det veldig uheldig å feks. ha ett rosa eller lilla bånd? Henger dommeren seg opp i dette?

Hvilken farge på båndet bruker dere til hvilken farge på hunden deres?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Tja på hårete hunder syns det vel ikke så godt men på korthårede som du skal ha fram en kraftigere halt ville jeg kjøpt konstrast skal en ha fram tynnere så ville jeg kjøpt i fargen til hunden

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer an på hvilken hund du har. På boxer hadde jeg aldri gått for et bånd med perler uansett :)
Boxer skal ha lang nakke. Dermed bør halsbåndet vises minst mulig. På rød boxer ligger jeg messingfarget tynn kjettinglenke. Ellers så bruker de fleste i stål

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det beste er å velge eit utstillingsbånd med ein nøytral farge som framhevar hundens farge. Lilla, rosa, grønt og andre fargar bør unngåast, då det er fargar som fort kan ta oppmerksomheten litt vekk i frå hunden. Det fikk eg og andre kursdeltakarar på handlerkurs høyre av ein som jobbar som profesjonell handler, bør unngås etter beste evne.

Sjølv har eg kvit line til min kvite bomullsdott, men ho skulle så absolutt hatt ei svart line!
Men Etnaen har gull-lenke og svart bånd, det er nøytralt og det går til fargen hennar. Ho er også av ein rase der litt perler kan passe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer snart til å kjøre lik stil som @Krilo sin Leo, bare at vi kommer til å ha kontrastfarger.

Dette

1614467_242392519267059_2117932821_o.jpg

blir for øyeblikket vevd i Sverige til oss, blir å bruke med snake-kjede.

Hunden min er sort med gyldne tegn med masse pels. Slike vevde bånd har blitt vanligere blant lapphunder syns jeg :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer snart til å kjøre lik stil som @Krilo sin Leo, bare at vi kommer til å ha kontrastfarger.

Dette1614467_242392519267059_2117932821_o.jpg

blir for øyeblikket vevd i Sverige til oss, blir å bruke med snake-kjede.

Hunden min er sort med gyldne tegn med masse pels. Slike vevde bånd har blitt vanligere blant lapphunder syns jeg :)

Ser ut som det er fra samme som Leo sitt :) liker at de er korte, så blir det ikke så mye ekstra line :lol:

Ja, var etter en lappe-utstilling at det begynte å komme mange av de, tror det var ei som hadde det da og alle vi andre la merke til det og ville ha like :) passer fint til rasen synes jeg :)

Veldig fine farger dere har valgt! :) noen ganger skulle jeg ønske Leo ikke var brun :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser ut som det er fra samme som Leo sitt :) liker at de er korte, så blir det ikke så mye ekstra line :lol:

Ja, var etter en lappe-utstilling at det begynte å komme mange av de, tror det var ei som hadde det da og alle vi andre la merke til det og ville ha like :) passer fint til rasen synes jeg :)

Veldig fine farger dere har valgt! :) noen ganger skulle jeg ønske Leo ikke var brun :P

Katharina? Er hun som har lagd til oss :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Katharina? Er hun som har lagd til oss :)

Nei, da er det flere svenske som lager de båndene da. Når jeg og en hel haug med andre bestilte var det fra Alexandra :)

Edit: mamma syntes det var tullete at jeg bestilte det da, hun kan lage sånne selv, så hun kunne lagd til meg :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Jeg har blingebånd til groenendaelen min :P Svart helstrup skinnbånd og lenka er fancy greier med mørkelilla og svarte "stener" og perler også noe sølvaktig bling bling på. Veldig fint bånd til han!

935853_641056129246891_1944300490_n.jpg

Det sees så vidt på bildet til høyre. Ikke for overdådig, samtidig som det kler han godt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...