Gå til innhold
Hundesonen.no

Cockeren Lexie <3


Recommended Posts

Guest Sunspring
Skrevet

Endelig er Lexie her! post-12782-0-67353300-1391326851_thumb.j

Bilturen hjem i går gikk knirkefritt, og hun var veldig rolig og flink i natt :wub: Gleder meg til mange gode stunder sammen fremover :)

Skrevet

Så skjønn hun er! :wub:

Hun kommer nok til å fylle ut sengen sin mer etter hvert, hvis ikke den blir et offer for de sylskarpe valpetennene da. :ahappy:

Håper du fortsetter å gi oss (bilde)oppdateringer fremover. :)

Guest Sunspring
Skrevet

Takk :wub:

Lexie er så god! Noe av det hun liker best er å ligge oppå meg med snuta si under haka mi :) Har ikke hatt noen uhell inne enda! Hun blir alltid så fryktelig kald når vi er ute, så vi får ikke vært lenge ute av gangen. Etter bare noen minutter skjelver den vesle klumpen min :wub:

Hun er så tøff, og er ikke slik som Nuna var da hun var valp og fulgte hakk i hel på meg hele tiden. Lexie reagerer ikke når man prøver å lokke henne til seg da. Hun snur ikke en gang på hodet! Menmen, det kommer kanskje etter hvert :)

Så mange bilder har jeg ikke rukket å ta enda, men her er ett hvertfall! Vesle frøkna mi! :wub:

post-12782-0-20644700-1391531671_thumb.j

Guest Sunspring
Skrevet

I dag har vi såvidt begynt å trene på å gå i bånd for første gang. Det gikk overraskende bra! Litt biting på båndet, men ikke på nærheten så ille som jeg hadde forventet. Gjorde også et godbitsøk, og hun snuste seg frem til alle, gravde etter de som kom litt under snøen og gav seg ikke :D Hun er så god den jenta :wub:

Flere bilder kommer etter hvert!

Guest Sunspring
Skrevet

På tide med en liten oppdatering på hvordan det går med frøkna :D Vi har begynte å trene på kontaktøvelser og kontaktlyd og det går veldig bra! Og endelig begynner Nuna og Lexie å bli venner!

Hun er så god den frøkna :wub: Er alt for dårlig til å ta nok bilder! :P

Skrevet

Det pleier som regel å ta noen dager, opp til en uke, før gamlehunden i et hjem tar til seg den lille ufyselige valpe-tingen som plutselig trenger seg på :D

Her tok det ganske nøyaktig en uke. Litt oppmykning dag fem og seks, hun stakk ikke avgårde når han nærmet seg lenger, og dag sju var alt plutselig greit. Da lå de og tannfektet og koste seg. I dag er de uadskillelige og perlevenner :)

Det vil nok gå bedre og bedre med dine også, og de blir bedre venner jo eldre valpen blir (da forstår den mer av "god hundeoppførsel" og lever ikke på valpelisens hele tiden).

Lykke til. Det var en utrolig søt cocker-valp du hadde fått deg :- )

Guest Sunspring
Skrevet

Det pleier som regel å ta noen dager, opp til en uke, før gamlehunden i et hjem tar til seg den lille ufyselige valpe-tingen som plutselig trenger seg på :D

Her tok det ganske nøyaktig en uke. Litt oppmykning dag fem og seks, hun stakk ikke avgårde når han nærmet seg lenger, og dag sju var alt plutselig greit. Da lå de og tannfektet og koste seg. I dag er de uadskillelige og perlevenner :)

Det vil nok gå bedre og bedre med dine også, og de blir bedre venner jo eldre valpen blir (da forstår den mer av "god hundeoppførsel" og lever ikke på valpelisens hele tiden).

Lykke til. Det var en utrolig søt cocker-valp du hadde fått deg :- )

Takk :) Det går bedre og bedre hele tiden, og skjønner jo at Nuna blir litt irritert av at en liten "piraja" skal angripe både hale og ører! :wub:

  • 1 month later...
Guest Sunspring
Skrevet

Nå er det lenge siden jeg har vært her!

post-12782-0-54768600-1394802449_thumb.j

post-12782-0-90785900-1394802589_thumb.j

post-12782-0-31185100-1394802609_thumb.j

Vi koser oss masse sammen, og Lexie er en skikkelig kosegris! :wub:

  • 5 months later...
Guest Sunspring
Skrevet

Så rart å se på bildene her inne igjen! Tiden har gått så alt for fort, og pluttselig har vesle Lexie blitt stor! :wub: Jeg må innrømme at det har vært ganske så vannskelig å ikke skjemme henne bort, men hun er en lettlært liten frøken som har lært seg å følge reglene :highfive: (Nesten hele tiden hvertfall ;) ) Her er et bilde av snuppa :heart:

post-12782-0-07145300-1408556546_thumb.j

Skrevet

Nydelig bilde...

sånn bilde liker jeg å ha i hodet mitt av cockeren, løper rundt i en blomstereng og lukter på blomster. Hehehe... herlig

Guest Sunspring
Skrevet

Nydelig bilde...

sånn bilde liker jeg å ha i hodet mitt av cockeren, løper rundt i en blomstereng og lukter på blomster. Hehehe... herlig

Det er der hun hører hjemme, hihi :wub:

  • 3 months later...
Guest Sunspring
Skrevet

Nå er det nok snart på tide at jeg slutter å kalle Lexie "valpisen," for syvende desember ble lille, store pelsdotten min ett år! :wub::sorcerer:

Tiden har gått skremmende fort, og det har vært både oppturer og nedturer, bekymringer, masse latter, til tider litt frustrasjon og ikke minst tusenvis av valpekyss og hjertesmeltende øyeblikk :heart:

post-12782-0-81260300-1419202356_thumb.j

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...