Gå til innhold
Hundesonen.no

CottonCandyBulls Panda aka Dings


Recommended Posts

Skrevet

Lille Panda, som var så liten som valp at hun bare ble hetende Dings

(tråden/bildene er rippet fra et annet forum)

Kjipe mobilbilder, men Bo spiste opp kameraet mitt for litt siden..
DSC00103.jpg

DSC00137.jpg

Er jo datter av Blenda, må vite, og ligger deretter
DSC00091.jpg
DSC00089.jpg

Kose med storebror
DSC00120-1.jpg
DSC00135.jpg

Hilse på Dita
DSC00126.jpg

  • Like 1
Skrevet

Dingsen var på løpetidferie hos ei venninne:

IMG_3954.jpg
ûber søte venninner :wub:

IMG_3955.jpg

IMG_3956.jpg
Vi nekter å se på kamera :teehee:

IMG_3963.jpg
Biteyface er super morsomt

IMG_3969.jpg
Det er mye som skal til for at lille frøken Blenda legger seg ned frivillig å slapper av men på søndagskvelden gjorde hun det.. :teehee:

IMG_3971.jpg
Frøken Panda synes jeg skal drite i å ta bilde av henne

IMG_3972.jpg
Frøken Escada i profil

  • Like 4
Skrevet

Panda og Dumle (bror) hadde også en laaaaang playdate, hvor de øvde seg på synkonløping og konkurrerte i hvem som kunne bli mest skitten :teehee:
Her er noen bilder av hvordan de så ut etterpå.

6302614377_80650bafd1.jpg

6302612249_eb695a4842.jpg

6302608459_65a9bdb124.jpg

6303126380_c194b795fe.jpg

6303121522_dfae17a565.jpg

  • Like 1
Skrevet

Ambuller har en greie for skitt og her er et bilde på hvordan en sånn tur kan ende

Etter raptus i en gjørmedam
IMAG0083.jpg

Bo slang seg med men ville ikke bli like møkkete
IMAG0087.jpg


Tilbake i by'n og 2 sekunder unna dusjen
IMAG0091.jpg

  • Like 3
  • 1 month later...
Skrevet

Å herregud, ja Raksha! Om det er ok så kan jeg finne fram et par bilder i kveld og poste. Men vil ikke kuppe heller. :)

Nydelig snuppe! Ikke i det hele tatt partisk...

  • Like 1
Skrevet

Åh, så nydelig hun er! Bo også, har en svakhet for korthårede hunder med mye hvitt altså.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...