Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte to slike av JeanetteH, som ble litt for store for myndehalser. Jeg har ikke målt det, og vet ikke størrelse, men om det skulle passe og du vil ha, kan du få billig. Jeg ga bort det ene til en bruker der hvor jeg jobber som har hund og trengte et halsbånd, så har ett igjen.

35d0n79.jpg

Skrevet

Halsbåndet er omtrent 42 cm når strupen er helt ute. Ser på Non-Stop sine hjemmesider at det kommer i str. 40 og 45, så da regner jeg med at dette er str. 40. Send meg en PM, så kan jeg få ordnet å sende det i løpet av et par dager.

Skrevet

Hvor stor kan den bli? :) jeg syns 40 cm høres lite ut for en 7 mnd gammel vorsteh men det var det opppdretter sa:p

Det blir 55 cm på det videste.

Har også et helt nytt paracord halsbånd, i helstrup til salgs. Det også er 55 cm på sitt bredeste. Dette har Psycholynx her inne laget. Jeg tar 250 kr for det fordi det er helt nytt.

C2B7FCA2-3A91-4C63-AE58-1A53290AF8B3_zps

Guest lijenta
Skrevet

Mener deter ca 40 - 45 jeg har brukt til mine vorsteh. Kan jo komme opp i 50 men tror ikke mer

Guest lijenta
Skrevet

Bra du spør. Måtte jo se å måle halsbandene og det største som er et halvstrup som jeg syntes var litt i det største laget siden dem har løpt mye løse ble målt til 53 cm. Jeg har hatt tispe på 62 høy og ca 30 kg. Og kroppen var ikke så feminin av seg. Et annet som jeg har brukt til henne var på 47 og det satt fint. Kommer ann på hvor mye han legger seg ut men ville ikke tro han ble alt for stor.

Ser forresten at det jeg bruker nå er på 47.

Hihi enten begynenr jeg å bli for gammel eller ?????. Ser at jeg har halsband på rundt 50 alle soom er brukt til alle tre vorsteh hundene. Så jeg ville hatt et i 40 et i 45 og et i 50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...