Gå til innhold
Hundesonen.no

Halsbånd (Str 40 cm) kjøpes


Kaja
 Share

Recommended Posts

Kjøpte to slike av JeanetteH, som ble litt for store for myndehalser. Jeg har ikke målt det, og vet ikke størrelse, men om det skulle passe og du vil ha, kan du få billig. Jeg ga bort det ene til en bruker der hvor jeg jobber som har hund og trengte et halsbånd, så har ett igjen.

35d0n79.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor stor kan den bli? :) jeg syns 40 cm høres lite ut for en 7 mnd gammel vorsteh men det var det opppdretter sa:p

Det blir 55 cm på det videste.

Har også et helt nytt paracord halsbånd, i helstrup til salgs. Det også er 55 cm på sitt bredeste. Dette har Psycholynx her inne laget. Jeg tar 250 kr for det fordi det er helt nytt.

C2B7FCA2-3A91-4C63-AE58-1A53290AF8B3_zps

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Bra du spør. Måtte jo se å måle halsbandene og det største som er et halvstrup som jeg syntes var litt i det største laget siden dem har løpt mye løse ble målt til 53 cm. Jeg har hatt tispe på 62 høy og ca 30 kg. Og kroppen var ikke så feminin av seg. Et annet som jeg har brukt til henne var på 47 og det satt fint. Kommer ann på hvor mye han legger seg ut men ville ikke tro han ble alt for stor.

Ser forresten at det jeg bruker nå er på 47.

Hihi enten begynenr jeg å bli for gammel eller ?????. Ser at jeg har halsband på rundt 50 alle soom er brukt til alle tre vorsteh hundene. Så jeg ville hatt et i 40 et i 45 og et i 50

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...