Gå til innhold
Hundesonen.no

Halsbånd (Str 40 cm) kjøpes


Kaja
 Share

Recommended Posts

Kjøpte to slike av JeanetteH, som ble litt for store for myndehalser. Jeg har ikke målt det, og vet ikke størrelse, men om det skulle passe og du vil ha, kan du få billig. Jeg ga bort det ene til en bruker der hvor jeg jobber som har hund og trengte et halsbånd, så har ett igjen.

35d0n79.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor stor kan den bli? :) jeg syns 40 cm høres lite ut for en 7 mnd gammel vorsteh men det var det opppdretter sa:p

Det blir 55 cm på det videste.

Har også et helt nytt paracord halsbånd, i helstrup til salgs. Det også er 55 cm på sitt bredeste. Dette har Psycholynx her inne laget. Jeg tar 250 kr for det fordi det er helt nytt.

C2B7FCA2-3A91-4C63-AE58-1A53290AF8B3_zps

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Bra du spør. Måtte jo se å måle halsbandene og det største som er et halvstrup som jeg syntes var litt i det største laget siden dem har løpt mye løse ble målt til 53 cm. Jeg har hatt tispe på 62 høy og ca 30 kg. Og kroppen var ikke så feminin av seg. Et annet som jeg har brukt til henne var på 47 og det satt fint. Kommer ann på hvor mye han legger seg ut men ville ikke tro han ble alt for stor.

Ser forresten at det jeg bruker nå er på 47.

Hihi enten begynenr jeg å bli for gammel eller ?????. Ser at jeg har halsband på rundt 50 alle soom er brukt til alle tre vorsteh hundene. Så jeg ville hatt et i 40 et i 45 og et i 50

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...