Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 29.-30. mars


Recommended Posts

Skrevet

Da er Arya påmeldt begge dager og prøver igjen på siste cert for NUCH. Og får vi ikke det lørdagen så håper jeg på dommerendring søndag. Men den som intet våger intet vinner og vi er nå påmeldt søndagen også :P

Heia Arya!

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kan dere flytte utstillingen to dager fram i tid? Da kan lille blomst også være med...

Hvis Foenix går tom, skal hun i hvert fall stille på søndagen, for den dommeren ga henne reservecert på en spesial i fjor. Men jeg kjenner jeg mye heller vil ha tre-fire uker gamle valper enn å lø

Dere må jo få litt konkurranse, så vi stiller nok opp vi og! Vi kan ta ett hver?

Skrevet

Oh no... Terje Lindstrøm på gruppe 2 søndag. Kanskje jeg må melde på Ani også :blink:

Kan dere garantere at det er de blir de gruppedommerne?

Altså, ting kan skje - men oversikten over gruppedommere er satt med omtanke, ut fra hvilke raser de bedømmer den dagen, at de skal rekke å dømme i store ringen uten å miste fly, også videre. Dette er fordelingen vi tenker å kjøre, men plutselig får en dommer akutt omgangssyke eller må ta et tidligere fly fordi det opprinnelige blir innstilt.

Oioioioioi, første utstilling valpen kan stille på jo, han er født 29 november :) Tenke, tenke...

Ferdig tenkt, tenker jeg.

  • Like 1
Skrevet

Meldte på lille Harley, jeg - han er så hyggelig å ha med seg sånn rundt.. Gadd ikke melde på beardisen min da hun jo ikke har særlig å hente der. Men kaaaanske jeg legger til henne også når siste fristen kommer.. Man vet aldri (lol)

Susanne

Skrevet

Heia Arya!

Ups, var litt kjapp der :P

Jeg tenkte kanskje ta turen opp og heie på sidelinjen, om jeg har bil hehe, og da heier vi sselvsagt på alle *ler*

Opsideisen, om Geo kommer og uansett alle mann :D

Sojjy *fiskedask i hoder*

Skrevet

Hey! :lol:

Jeg siterte meg selv når jeg skulle sitere deg over her. Telefonversjonen og meg lenge leve haha

Skrevet

Altså, ting kan skje - men oversikten over gruppedommere er satt med omtanke, ut fra hvilke raser de bedømmer den dagen, at de skal rekke å dømme i store ringen uten å miste fly, også videre. Dette er fordelingen vi tenker å kjøre, men plutselig får en dommer akutt omgangssyke eller må ta et tidligere fly fordi det opprinnelige blir innstilt.

Omgangssyke er ikke lov :P

Skrevet

Ups, var litt kjapp der :P

Jeg tenkte kanskje ta turen opp og heie på sidelinjen, om jeg har bil hehe, og da heier vi sselvsagt på alle *ler*

Opsideisen, om Geo kommer og uansett alle mann :D

Sojjy *fiskedask i hoder*

Ok da, tilgitt. :aww::lol:

Vi er kun påmeldt lørdagen, men til gjengjeld både Klima og Opsis. Gleder meg!

Skrevet

Ups, var litt kjapp der :P

Jeg tenkte kanskje ta turen opp og heie på sidelinjen, om jeg har bil hehe, og da heier vi sselvsagt på alle *ler*

Opsideisen, om Geo kommer og uansett alle mann :D

Sojjy *fiskedask i hoder*

Geo kommer ikke :P Trenger ennå det der storcertet så. :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Ok da, tilgitt. :aww::lol:

Vi er kun påmeldt lørdagen, men til gjengjeld både Klima og Opsis. Gleder meg!

Wee! :D

Geo kommer ikke :P Trenger ennå det der storcertet så. :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da så, da får vi heie neste gang da ;)

Skrevet

Da har vi fått inn en beskjed på øret om at ordinær frist for påmelding på web er utsatt til 17. mars, og utvidet frist med forhøyet betaling er utsatt til 20. mars.

Skrevet

Påmeldingsfrist til ordinær pris går ut idag, så nå må dere hive dere rundt ;)

Det er ingen utstilling for alle raser på Østlandet i april, og knapt i mai, så dette er en utstilling dere må få med dere for å holde utstillingsabstinensene vedlike :D

Ta kontakt for spørsmål.

  • Like 3
Skrevet

Sølvi kommer begge dager! Bare opprettholdelse av pels pluss ekstra ringtrening for frøkna som venter pÃ¥ cert. etter fylte 2 Ã¥r for Ã¥ bli champion nÃ¥...  :innocent:

Skrevet

Du har ikke tilfeldigvis insideinformasjon om mops valp kommer sent eller tidlig på lørdagen, SFK? :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...