Gå til innhold
Hundesonen.no

Ymselyms! Vorsteh- oppdatering s.12


Recommended Posts

  • Svar 290
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går kveld hentet jeg han Skal være her til mandag ettermiddag så da har vi noen dager å bli kjent. Om jeg nå skulle like det jeg ble kjent med så skriver vi kontrakt i morgen. Hittil virker det vel

Huhei så lite oppdateringer!  Kua bor fortiden hos min bror.  Jeg og Ymse koser oss på fjellet!   

Posted Images

Skrevet

Ja tenkte å prøve:) hva syns du? Basert på det fantastiske oppstillingsbilde? :)

Syns han ser veldig bra ut! :) Liker typen veldig godt! Lett og langbeint. Ganske fallende kryss, som kan gi litt lavt halefeste, men det hadde også Memphis uten at han fikk særlig trekk for det. De lyse øynene pleier å mørkne med alderen, for det er noen dommere som slår hardt ned på (de skal ikke ha "rovdyrøyne"). Skulle likt å se bevegelsene hans på film! Bevegelser er noe de fleste norske dommere legger mye vekt på. Er også viktig at han får bra med muskulatur, da slike lette og langbeinte typer har lett for å se feminine ut hvis ikke :)

Han ser veldig velvinklet ut bak og har et nydelig hode! :)

  • Like 1
Skrevet

Syns han ser veldig bra ut! :) Liker typen veldig godt! Lett og langbeint. Ganske fallende kryss, som kan gi litt lavt halefeste, men det hadde også Memphis uten at han fikk særlig trekk for det. De lyse øynene pleier å mørkne med alderen, for det er noen dommere som slår hardt ned på (de skal ikke ha "rovdyrøyne"). Skulle likt å se bevegelsene hans på film! Bevegelser er noe de fleste norske dommere legger mye vekt på. Er også viktig at han får bra med muskulatur, da slike lette og langbeinte typer har lett for å se feminine ut hvis ikke :)

Han ser veldig velvinklet ut bak og har et nydelig hode! :)

Blir spennende å se hva dommerne syns! :) Jeg syns han er kjempefin, haha. Jeg er veldig glad han ikke er så leppete, syns mange av hannhundene har lett for å bli det, på mange raser. Han er stram og fin. Det blir sikkert litt mer når han vokser til, han er fortsatt ganske valp i kroppen!

Vi må også trene en god del før noen utstilling, man skal jo sitte, ikke stå mener han :P

Skal prøve å få filmet, jeg har jo ikke sett selv, men hun som tok bildene i sta (utstillingsdame) syns hvertfall han beveger seg godt :)

Er ørene like mye som de ser ut? :drool:

Mykere :wub:

Jeg er imponert over hvor rolig og grei han er altså!

Ettersøksringen her har hatt årsmøte og hun jeg bor hos skulle dit på festen etterpå, så jeg og Ymse ble med en liten tur. Han kom inn, hilste på alle etter tur, prøvde og hoppe i noen fang før han kom til meg og la seg for å sove. Han er sånn inne også, skjer det ikke noe så leker han enten selv rolig, eller bare legger seg for å sove.

I skrivende stund ligger han langflat på teppet :)

Hadde en liten sitt økt i sta, for å se litt hvor han ligger hen. Har han fått beskjed om å sitte sitter han, uansett om det flakser godbiter, folk eller leker forbi. Han setter seg også om jeg sier det når han løper etter leker. Det lover bra! Jeg kan jo ikke så mye om fuglehundtrening, så kurs skal vi absolutt på :) Men han virker enkel og lærer fort.

Ja, også bjeffer han ikke da. Han er stille uansett om de andre hundene her bjeffer eller ikke :) håper ikke lilleKu lærer han det!

Mandag ser jeg Kua mi igjen! Må inrømme at jeg savner henne veldig, selvom jeg er oppslukt av ymselyms så mangler det noe vesentlig :heart:

  • Like 1
Skrevet

Idag skal vi hjem, eller vi reiser til Lillehammer, for to uker til kjæresten:)

Kua er der alt <3

Ymselyms har fått trukket spark bittelitt, det syns han var knallgøy! Etterpå gikk vi en liten tur innover:) vakker natur, vakker hund!

20140127_123447_zps679faa71.jpg

20140127_123239_zps83cfbf39.jpg

  • Like 7
Skrevet

Veldig vakker :wub:

Blir gøy å følge dere.

I mars/april er det veldig fint å trene på fjellet etter ryper, da er det som regel veldig snille :)

Og blir det spennende å høre hvordan det går til høsten, regner med dere skal jakte :):):):drool:

  • Like 1
Skrevet

Takktakk:) flyturen gikk strålende! Nå ligger Ymse på fanget mitt og viser fram baller til alle som vil se mens vi venter på tog:p

:lol:
  • Like 1
Skrevet

Halvbror vil sikkert hilse på Ymse en dag Han ser vakekr ut

Det må vi få til!:)

Nå er vi på toget jeg kunne ønske han veide 3 kg og ikke 23..:P

Guest lijenta
Skrevet

Det må vi få til! :)

Nå er vi på toget jeg kunne ønske han veide 3 kg og ikke 23.. :P

Ja hadde vært morro å fått til.

Hihi kosegris på toget også ;)

Skrevet

Da har Ymse vært her en stund, og han er blitt varmere i trøya, men alikevel like snill og grei :) Jeg kunne ønske han var litt tøffere, han er vel, ekstremt myk? Han er ikke redd folk eller dyr, eller lyder eller sånne ting. Men f.eks så slo han seg veldig på verandadøra her omdagen og nå er det veeeeldig skummelt å gå ut der. Regner med han blir litt tøffere med tiden!

Ymse har fått være med på skitur, det var veeldig stas! Han er jo ung enda så vi gikk ikke lenger enn kanskje 15 min, men var mer for å trene på å passere folk og fe (mange folk der). Ymse mener selv at han er på jobb når han trekker, så folk var ikke spesielt spennende!

Vi har også hatt mamma, bror og niese (5 år) på besøk i helgen. Ymse elsket det, mange fang å ligge på jo! Han er også veldig snill og rolig rundt barn.

Kua og Ymse har også blitt venner, de sover sammen og leker sammen <3

Litt bilder :) (Kua er ikke mye med ut når det er så surt, hun nekter nemlig.. :P)

1801160_10153798365570311_1646337135_o.j

snøkongen!

1531749_10153798366290311_1157717606_o.j

1529917_10153798367215311_1878682542_o.j

1655686_10153798368700311_817573281_o.jp

Fra litt tidligere i vinter!

1601785_10153798358935311_1978042782_o.j

1523070_10153798362160311_27622617_o.jpg

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...