Gå til innhold
Hundesonen.no

Lillehammer


Recommended Posts

Noen lillehamringer her som kunne tenke seg en lekekompis/turkompis? Vi går mye tur, alltid uten andre hunder, noe junior synes er litt kjedelig :) Og så har vi testet hundeparken til Plantasjen, men også der har vi vært alene, noe som vel var enda kjedeligere :P

Jeg blir gjerne med på tur :)

Visste ikke at det var hundepark ved Plantasjen en gang, jeg. Må sjekkes ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg å :) er der store deler av mnd:)

Hadde vært moro :) Er litt redusert nå pga skade, men gleder meg til å kunne gå tur igjen!

Jeg blir gjerne med på tur :)

Visste ikke at det var hundepark ved Plantasjen en gang, jeg. Må sjekkes ut!

Åh, den åpnet i høst! Vært der noen ganger som sagt, men da mutters alene… :) Fint for hunden å få løpt av seg, men hadde vært ekstra stas om noen andre var der også, så han fikk leke litt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har og vært der et par ganger... men bare en gang sammen med andre hunder :P Stemningen var mildt sagt uharmonisk, så fristet ikke til gjentagelse. Men var sikkert bare en uheldig blanding hunder, og hadde den ene hunden (som bare skulle kontrollere og herse med de andre) forsvunnet, hadde det sikkert blitt bra. Jeg (og hunden min egentlig) synes egentlig det er best å leke med 1-2 andre hunder om gangen, når det blir 10 ukjente hunder på en liten plass sammen synes jeg det blir litt mye.

Har lagt merke til at det ofte er endel hunder der rundt 17-18-tiden, så du kan jo kanskje prøve lykken da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Drar opp igjen... :)

Er du kjent med noen fine turstier/skoger? I såfall bør du vise meg og @Kaja :P Jeg har verdens dårligste retningssans/stedsans og er så redd for å utforske i tilfelle jeg går meg bort når jeg går alene :lol:

Jeg er i alle fall gjerne med på turer og lek med Khela :) Hun er ikke alltid med meg i Lillehammer da.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er du kjent med noen fine turstier/skoger? I såfall bør du vise meg og @Kaja :P Jeg har verdens dårligste retningssans/stedsans og er så redd for å utforske i tilfelle jeg går meg bort når jeg går alene :lol:

Jeg er i alle fall gjerne med på turer og lek med Khela :) Hun er ikke alltid med meg i Lillehammer da.

Den fineste turen jeg går på Lillehammer er opp Erik Bues veg (Gamle Nordseterveg) på nordsiden av hallene og hoppbakken, fortsetter stien inn i skogen og opp forbi Kanthaugen, bort til kanalen og ned igjen gjennom skogen og ned fossene eller via Maihaugen. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den fineste turen jeg går på Lillehammer er opp Erik Bues veg (Gamle Nordseterveg) på nordsiden av hallene og hoppbakken, fortsetter stien inn i skogen og opp forbi Kanthaugen, bort til kanalen og ned igjen gjennom skogen og ned fossene eller via Maihaugen. :)

Må prøves! Hallene er jo bare rett i underkant av 15 min fra meg :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...