Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen lillehamringer her som kunne tenke seg en lekekompis/turkompis? Vi går mye tur, alltid uten andre hunder, noe junior synes er litt kjedelig :) Og så har vi testet hundeparken til Plantasjen, men også der har vi vært alene, noe som vel var enda kjedeligere :P

Skrevet

Noen lillehamringer her som kunne tenke seg en lekekompis/turkompis? Vi går mye tur, alltid uten andre hunder, noe junior synes er litt kjedelig :) Og så har vi testet hundeparken til Plantasjen, men også der har vi vært alene, noe som vel var enda kjedeligere :P

Jeg blir gjerne med på tur :)

Visste ikke at det var hundepark ved Plantasjen en gang, jeg. Må sjekkes ut!

Skrevet

Jeg å :) er der store deler av mnd:)

Hadde vært moro :) Er litt redusert nå pga skade, men gleder meg til å kunne gå tur igjen!

Jeg blir gjerne med på tur :)

Visste ikke at det var hundepark ved Plantasjen en gang, jeg. Må sjekkes ut!

Åh, den åpnet i høst! Vært der noen ganger som sagt, men da mutters alene… :) Fint for hunden å få løpt av seg, men hadde vært ekstra stas om noen andre var der også, så han fikk leke litt.

Skrevet

Har og vært der et par ganger... men bare en gang sammen med andre hunder :P Stemningen var mildt sagt uharmonisk, så fristet ikke til gjentagelse. Men var sikkert bare en uheldig blanding hunder, og hadde den ene hunden (som bare skulle kontrollere og herse med de andre) forsvunnet, hadde det sikkert blitt bra. Jeg (og hunden min egentlig) synes egentlig det er best å leke med 1-2 andre hunder om gangen, når det blir 10 ukjente hunder på en liten plass sammen synes jeg det blir litt mye.

Har lagt merke til at det ofte er endel hunder der rundt 17-18-tiden, så du kan jo kanskje prøve lykken da?

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Drar opp igjen... :)

Er du kjent med noen fine turstier/skoger? I såfall bør du vise meg og @Kaja :P Jeg har verdens dårligste retningssans/stedsans og er så redd for å utforske i tilfelle jeg går meg bort når jeg går alene :lol:

Jeg er i alle fall gjerne med på turer og lek med Khela :) Hun er ikke alltid med meg i Lillehammer da.

  • Like 1
Skrevet

Er du kjent med noen fine turstier/skoger? I såfall bør du vise meg og @Kaja :P Jeg har verdens dårligste retningssans/stedsans og er så redd for å utforske i tilfelle jeg går meg bort når jeg går alene :lol:

Jeg er i alle fall gjerne med på turer og lek med Khela :) Hun er ikke alltid med meg i Lillehammer da.

Den fineste turen jeg går på Lillehammer er opp Erik Bues veg (Gamle Nordseterveg) på nordsiden av hallene og hoppbakken, fortsetter stien inn i skogen og opp forbi Kanthaugen, bort til kanalen og ned igjen gjennom skogen og ned fossene eller via Maihaugen. :)

  • Like 1
Skrevet

Den fineste turen jeg går på Lillehammer er opp Erik Bues veg (Gamle Nordseterveg) på nordsiden av hallene og hoppbakken, fortsetter stien inn i skogen og opp forbi Kanthaugen, bort til kanalen og ned igjen gjennom skogen og ned fossene eller via Maihaugen. :)

Må prøves! Hallene er jo bare rett i underkant av 15 min fra meg :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg liker godt Balbergkampen. Kan være endel folk på ettermiddag/helg, men flott utsikt og enkelt å finne fram :) og bare rusle i skogen i Hovemoen er også trivelig.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg bil så er mye lettere å komme seg rundt :D

Og denne hundeparken, hvor er den? Jeg regner ikke med at det er så mange der på dagtid. Ymse hadde sikkert satt pris på å få løpt der alene etter jobb.

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...