Gå til innhold
Hundesonen.no

Eir, en liten Norsk Lundehund


Recommended Posts

Skrevet

Da er endelig en årelang drøm i hus:) helt siden jeg gikk på vidergående for 6-7 år siden har jeg sagt jeg skal en dag ha en Lundehund :)

Så igår kjørte vi fra sunnmøre til Kyrksæterøra og henta heim lille Eir :)

Hun er en tøff lita tøtte som tar det meste på strak labb:)

IMG_3096_zps1c9bc302.jpg

IMG_3112_zps8506ee79.jpg

La seg like godt oppå Emma og sov:)

IMG_3106_zps0d57ac1d.jpg

  • Like 12
Skrevet

Gratulerer så mye med en Norsk lundehund!

Det siste året har jeg virkelig fått øyne opp for denne virkelig fantastiske og spesielle rasen - og drømmen er nok også en liten lundehund i hus en dag. De virker så herlige og gode. Tviler ikke på at du er en stolt lundehundeier nå! Kos deg med underverket! :D

  • 3 months later...
Skrevet

Hva heter valpen sånn på stamtavla?

Så ikke denne før nå :)

Hun heter Eir Sirisdatter :)

På tide med en oppdatering kanskje? :)

Eir er nå 5.5 mnd, og en skikkelig artig frøken :)

Hun har vert på sitt første valpeshow, den hun ble BIR og BIG 4 :)

Skal på valpeshow igjen siste helgen i April og første helgen i Mai :)

Har testa henne såvidt på noen agility hindre, vi testa slalom, tunell og pølsa i hagen her, og det falt veldig i smak, hun tok faktisk slalomen på 4-5 forsøk :) Så testa vi mønet på hundeklubben, andre gangen hun skulle over så hadde hun ikke tid til å ta imot godbiten :P

IMG_1185_zps8764b824.jpg

IMG_1187_zps86aeb037.jpg

IMG_1191_zps60ba0f8c.jpg

(jepp, sånn sov hun)

IMG_1115_zps6b0a5b3d.jpg

IMG_1118_zps45fa9714.jpg

IMG_1141_zps1bb10719.jpg

IMG_1178_zps890cb5f2.jpg

Eir med bestevennen Wesley/Tjukken

IMG_1180_zps259a7f5c.jpg

IMG_1293_zpsa567a3e9.jpg

IMG_1255_zpsd28f25fd.png

IMG_1282_zps1da5de20.jpg

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...