Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg jobber i barnehage, og den skal "plutselig" holde stengt i romjula fordi alle ungene skulle ha juleferie. De av oss som ikke har feriedager igjen, er nødt til å ta ut avspassering disse dagene. Og de som ikke har nok opptjente avspasseringstimer må skrive minustimer og jobbe det inn senere. Er det noen som vet om dette egentlig er lov? Jeg syns i alle fall at det er i snaueste laget å få beskjed et par uker i forveien. Barnehagen er privat, noe som gjorde at fagforbundet ikke kunne svare oss.

Skrevet

turnus endringer skulle ha vasel fjorten dager før endringen trer i kraft i gamle dager. fagforeningen kan gå inn i private ogs¨å men bare nho edrifter så vidt jeg vet

Skrevet

Trodde faktisk normalen var å permitere da jeg? :icon_confused:

Ringe fagforening asap?

Etter nye regler så får ikke arbeiderne fem øre i nintekt når dem er permiterte. Fikk hre det av fagforeningsfyren hos oss og det er fellesforbundet men regner med at det gjelder alle bedrifter siden det er lønn fra staten den tiden

Skrevet

Etter nye regler så får ikke arbeiderne fem øre i nintekt når dem er permiterte. Fikk hre det av fagforeningsfyren hos oss og det er fellesforbundet men regner med at det gjelder alle bedrifter siden det er lønn fra staten den tiden

Det er jo uansett "mer" å ikke få lønn enn å få minustimer i avspassering som man jobber inn "gratis" hele neste år. Om dette er hele romjulen så er det ganske mange avspaseringstimer.

Skrevet

Vi ringte faktisk fagforbundet i går, og de trodde ikke det var lov om bhg var kommunal, men usikker siden den er privat. Jeg har forsåvidt nok timer til å avspassere, så for meg er det en sympatisak mest. Fordi jeg syns det er dødskjipt for de som ikke har nok timer og som må starte det nye året med flere dager å jobbe inn... Pluss at jeg syns at det var varslet i litt dårlig tid.

Skrevet

Er ikke dette noe personalet er forberedt på?

Trodde det var sånn i "alle" barnehager jeg? A gikk i kommunal i fjor og de annonserte også at barnehagen var stengt i romjula sånn ca 14 dager før. De må jo få svar fra brukere først.

Vi har stengt julaften og de som allikevel vil jobbe "får lov", men da må de rydde etc. De som ikke vil må avspasere og jobbe inn senere hvis de ikke har noe til overs.

Jeg har forøvrig motsatt problem, jeg må avspasere mest mulig før nyttår :lol:

Skrevet

Arbeidsgiver kan pålegge de ansatte å avspassere når det passer best for driften, så den er grei. Men det er nok ikke fullt så greit å pålegge noen å ta ut avspassering de ikke har. Det blir jo å planlegge overtid for de ansatte og det er ikke lov i det offentlige, iallfall.

Skrevet

Så lenge du ikke har fått permiteringsvarsel (innen tidsfristen) og har kontrakt i denne perioden så har de ikke lov til og påtvinge deg avspasering, nei. De kan godt påtvinge deg og være hjemme, men da skal du ha vanlig timebetaling og du skal ha betaling for det antall timer du etter kontrakten din skulle ha jobbet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...