Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Brukte hele dagen på å finne bilder og lage kalender hos vistaprint... men så fant jeg ut at det sendes fra utlandet, og at mange har fått krav om å betale toll (var endel gammelt på nettet da, 2008 osv, så vet ikke om det er så ofte man må betale toll?)

Uansett... usikker på om jeg tar sjansen... men må iallefall bestemme meg i dag om det skal komme frem til jul.

Kalenderne koster 99 kr pr stk (litt billigere om jeg kjøper fler, jeg skal ha 5). Så lurer egentlig på om noen har noen gode tips til hvor jeg heller bør kjøpe? Der en kalender ikke koster 200 kr?

Skrevet

Samboer lager alltid og bestiller foto, fotobøker og fotokalenderen via JapanPhoto. Alltid veldig fornøyde, og rask levering har vi også alltid opplevd :)

Skrevet

Bestilte fra Fotoknutsen et år, månedskalender i fototrykk. Veldig fornøyd :) Må ha spesialpenn for å skrive på fotopapir da, men de selger trykkversjon også ;)
Den er dog dyr 249 :o Når jeg bestilte kosta den 175,- :| Gått opp en del i pris på noen år ja! (Trykk er billigere, 199,-)

Skrevet

Jeg tenker at 150 kr er maks egentlig, da jeg jo skal ha endel. Ser at elkjøp også har... får prøve meg frem og se hva jeg liker best. Irriterende, for likte godt den hos vistaprint egentlig, kunne sette sammen flere bilder og sånn. Det kan man på de andre og, men var ikke like mange muligheter.

  • Like 1
Skrevet

Fikk et tilbud i mailboksen i dag som jeg ikke har tenkt å benytte meg av. Det er en gratis kalender fra allfoto.no. Verdi 198, betaler bare portoen selv. Bestiller man innen 12. desember får man kalenderen innen jul. Man må laste ned en programvare for å få laget kalenderen, men den programvaren finnes ikke til Mac, så da får jeg ikke benyttet meg av det tilbudet selv. Men hvis noen andre vil, er det bare å sende en PM, så kan jeg sende over rabattkoden. :)

Edit: Gitt bort :)

Skrevet

Fikk et tilbud i mailboksen i dag som jeg ikke har tenkt å benytte meg av. Det er en gratis kalender fra allfoto.no. Verdi 198, betaler bare portoen selv. Bestiller man innen 12. desember får man kalenderen innen jul. Man må laste ned en programvare for å få laget kalenderen, men den programvaren finnes ikke til Mac, så da får jeg ikke benyttet meg av det tilbudet selv. Men hvis noen andre vil, er det bare å sende en PM, så kan jeg sende over rabattkoden. :)

Edit: Gitt bort :)

Jeg har også, om noen vil ha :)

Skrevet

Hvis du har mac så kan du lage kalender og bestille gjennom iphoto. Jeg bestilte i går, og fikk mail om at de var sendt i dag :) Kan sette sammen i mange forskjellige kombinasjoner og tema osv. Jeg betalte 175 kr per kalender. Kanskje litt dyrt i forhold til de andre alternativene men.

Guest Michellus
Skrevet

Jeg har også sånn rabattting på gratis kalender. Betaler kun frakt. Førstemann til mølla om noen til ha!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...