Gå til innhold
Hundesonen.no

Cha`s Frodo Junior Champ


Recommended Posts

Skrevet (endret)

10440902_10152409874315861_4765777570185

Idag hadde vi en knall LP-økt! Det går så opp og ned, gutten er litt "Ferdinand" :ahappy: Håper det kommer seg litt når vi får ennå bedre lek/kontakt og han får bedre utholdenhet. Var jo tross alt ikke trent når jeg fikk han for et halvår siden.

Vises bildet?

Endret av mara
  • Like 1
Skrevet

Åh, han ser så flott ut! Jeg må spørre, siden dere har whips fra før av- hvordan er lukta?? :P

Haha, skjønner spørsmålet :ahappy: Whippeten lukter jo deilig plysj. Men labradoren lukter litt mer hund, men absolutt ikke vondt! Er ikke sånn at man må vaske seg om man koser med han, altså.

  • Like 1
Skrevet

10402693_10152424690080861_4247863799328

Vi debuterte i Kl1 i Bugården, Sandefjord i helga. Veldig fornøyd med at jeg faktisk gjennomførte, da stå under marsj ble "innlært" samme uke, og jeg var en nervebunt av dimensjoner. Dette ødela også litt, men vi kom helt greit ut av det etter forholdene med 5.plass og 3.premie. Ga hvertfall mersmak, og spesielt 9.5 på innkalling fra sitt :wub: Fine hunden!

  • Like 1
Skrevet

Seriøst, han er skikkelig smellvakker labradorgutt :wub:

Gratulerer så mye med fin debut! Blir spennende å høre mer fra denne kanten etterhvert :D

Skrevet

Lille gulingen som bare tulla, ja :lol:

Kjempesøt jo! Vi starter sikkert på samme stevner flere ganger :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...