Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har planer om å kjøpe et back on track dekken til Ganzie, da hun blir lettere stiv nå på vinteren.

Jeg har ikke personlig erfaring med BOT, men jeg ser jo at både to og firbeinte har god effekt, så da er det verd et forsøk.

Spørsmålet er bare hvilket skal jeg velge?
Nettingdekken, eller "vanlig"?

Skrevet

Harly har nettingdekkenet og jeg kommer nok til å kjøpe det til Lykke også, ettersom det kan brukes i varmere temperaturer (og innendørs etter trening). Er det så kaldt at det blir i tynneste laget så hiver jeg bare etter vinterdekken over eller har sauskinn inni bilburet :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg valgte fleec nå sist og er veldig fornøyd med det. Har også netting.

Det "vanlige" syns jeg personlig er veldig lite brukervennlig og ser veldig stivt ut for hunden å ha på. Og lager mye "lyd".

Skrevet

Takk for svar :)
Tenkte også litt på netting av samme årsak, flere brukesområder, og kan ha det under hennes vanlige genser.

Da blir det nettingdekken på gamlemor og knebeskytter på meg :ahappy:

Skrevet

Jeg har vanlig, og synes det er greit, lager litt lyd men veldig varmt. Nettingdekkenet blir ikke så varmt, men jeg synes det er mer sjuskete/løsere i formen. Spørs om jeg ikke kjøper fleece etter hvert.

Men det hadde utrolig god effekt, både på meg og bikkja

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...