Gå til innhold
Hundesonen.no

Mange hestefolk her?


buddy13
 Share

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fant bilde av gamlehesten min! Her er hun 24 år gammel Født i 89, men fortsatt like sprek som hun alltid har vært!

Andre hester vi har Inspirador: (Avlskåret hingst) Campechano: (Avlskåret hingst) Raindrop: (Avlskåret hoppe) Ibiza H (tre års hoppe): Imperial H. (to års hingst) RedBull H (

Litt random bilder av noen av hestene mine opp igjennom årene, noen er litt dårlig kvalitet pgs scanning av papirbilder. Tom Trapper og jeg klar for galopp trening. Pompel og jeg på vei ut

Posted Images

Ja, har drevet med hest fra jeg var bitteliten, og har hatt mye nordlandshest opp igjennom - men nå har jeg en hestefri periode. Savner hest, men har ikke tid eller råd til å drive med hest sånn som jeg vil drive med hest, så da blir det ikke noe.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært hestegæern siden jeg ble født, og det har vært hovedinteressen min frem til de siste årene hvor det ble mer og mer hund istedet.
Var tilslutt bare en hest i mitt hjerte og når han ikke var mer, så er det ikke så viktig lenger. Men om datteren min blir hestegæern som eldre så kan det hende jeg blir litt aktiv sammen med henne igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp :lol: Har hatt 4 hester. 2 sports ponnier, en kaldblods extraver og en dansk varmblods hest. Jeg og min søster drev litt på med konkurranse. hovedsaklig i sprang. Vi bodde også på gård og der gikk kaldblodsen som terapihest, samt han var med å dro høy, snørekjørte akebrett og var bare massevis av kos :D De tre andre ble bare brukt som konkurranse hester.

Savner den tiden :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt to hester! Ei fjording hoppe og en kaldblods som ble tatt ut av trav 4 år før jeg kjøpte henne (: drev mest med sprang med første hesten, andre hesten måtte jeg lære henne alle grunn tingene, så ble et halvt år uten ridning i det hele tatt, bare bakke arbeid, deretter satte jeg meg oppå henne og måtte lære henne og oppføre seg skikkelig når noen red på henne. Men hun ble en fantastisk hest etterhvert med supert potensial i dressur og jeg savner henne super masse! Måtte selge henne i fjor høst, for jeg var så syk at jeg ikke klarte å gi henne alt hun trengte. Men drømmer om hest igjen en gang i fremtiden! Savner det veldig mye!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...