Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tja, jeg er periode-leser av fotballfrue, men det dukker a opp to småbikkjer der innimellom også, selv om hun nok på ingen måte kan sies å ha en "hundeblogg" :lol:

Skrevet

En stund fulgte jeg flere blogger, men for tiden følger jeg egentlig bare én: Young House Love,

et amerikansk ektepar som har blogging som heltidsjobb.

Bloggen er hovedsaklig en interiør-/oppussingsblogg, de skriver morsomt,
tar fine bilder, og det er utrolig artig å følge prosjektene deres.
Bloggen ble til da de flyttet inn i sitt første hus som nygifte, og i sommer (tror jeg det var) flyttet

de inn i sitt tredje hus.

Skrevet

Æsj, det gjør vondt å innrømme det, men jeg leser Fotballfrue. Innimellom er jeg innom Voe også, pluss Tegnehanne og Hyperbole and half.

  • Like 1
Skrevet

Æsj, det gjør vondt å innrømme det, men jeg leser Fotballfrue. Innimellom er jeg innom Voe også, pluss Tegnehanne og Hyperbole and half.

Hvorfor gjør det vondt? :P Er vel ikke noe supergæærnt å lese litt snusk innimellom? :D

Jeg er innom voe og idawulff kanskje 1 gang i mnd, de kveldene mannen er på jobb og jeg virkelig virkelig kjeder meg. Er innom sophieelise ganske ofte, og pleide å være innom tcmn, fordi de er fra troms. Men tcmn har blitt fullstendig uinteressant, mens sophieelise egentlig er et veldig interessant menneske. Hun deler mange av mine verdier, selv om vi "på utsiden" er så forskjellig som det går an å bli. Tegnehanne og hyperbole and a half oppdateres så sjeldent at jeg ikke gidder å sjekke oftere enn 1 gang i mnd kanskje (sistnevnte har vel slutta helt også?)

Skrevet

Hvorfor gjør det vondt? :P Er vel ikke noe supergæærnt å lese litt snusk innimellom? :D

Jeg er innom voe og idawulff kanskje 1 gang i mnd, de kveldene mannen er på jobb og jeg virkelig virkelig kjeder meg. Er innom sophieelise ganske ofte, og pleide å være innom tcmn, fordi de er fra troms. Men tcmn har blitt fullstendig uinteressant, mens sophieelise egentlig er et veldig interessant menneske. Hun deler mange av mine verdier, selv om vi "på utsiden" er så forskjellig som det går an å bli. Tegnehanne og hyperbole and a half oppdateres så sjeldent at jeg ikke gidder å sjekke oftere enn 1 gang i mnd kanskje (sistnevnte har vel slutta helt også?)

Viktig med litt snusk! :D

Skrevet

Skal innrømme at jeg av og til facineres av enkelte av disse "rosabloggene". Og at det fenger så mye at de får slike enorme mengder med følgere. Ikke minst at folk sitter på forum og prater en haug med rart om de også. Og at enkelte kan leve av bloggen sin! Ikke at jeg kommer til å bli noen fast følger av noe slikt, men man får jo med seg alt mulig rart via Dagbladet og VG. :lol:

Selv følger jeg Veganmisjonen, Mjuuugly, Siljes Reise og Vegetarbloggen. Alle de abonerer jeg på i Bloglovin, men jeg leser ikke alle innlegg. Mer sånn at jeg leter bestemt etter oppskrifter om jeg er på jakt etter noe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...