Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvilken størrelse er den? :)

40 Liter :) skal passe til hunder mellom 30 og 40 kg står det. Så er nok gode justeringsmuligheter

  • Like 1
Skrevet

Ja floyd brukte den i sine yngre dager, litt nettere då ;) men står på siden til produsenten at den skal passe hund mellom 30 og 40 ;)

  • Like 1
Skrevet

= for stor for min langbente frøken? :P

Kanskje. Jeg kan prøve den på Montien en dag. Han er jo litt kraftigere, men litt bedre pekepinn enn svære Floyd :)

  • Like 1
Skrevet

Min erfaring er at den størrelsen passer best for de nærmere 40 kg. Har selv hatt den og den var i største laget til min boxer hanhund. Nå bruker jeg den på 30 liter til tispa mi som er 30 kg. Den samme størrelsen vet jeg fler med hanhunder av samme rase bruker.

Skrevet

Min erfaring er at den størrelsen passer best for de nærmere 40 kg. Har selv hatt den og den var i største laget til min boxer hanhund. Nå bruker jeg den på 30 liter til tispa mi som er 30 kg. Den samme størrelsen vet jeg fler med hanhunder av samme rase bruker.

Lenge siden eg har prøvd den på. Men når den var i bruk var sikkert min hannhund 45 kg. Så kan godt stemme :)

Skrevet

Hvis den kan passe Action så vil jeg gjerne se på den :)

Edit: Altså hvis den er litt liten til Monti, men det tviler jeg på ;)

Kanskje. Jeg kan prøve den på Montien en dag. Han er jo litt kraftigere, men litt bedre pekepinn enn svære Floyd :)

Heil i orden det Marthe ;) Monti klar Anette?

  • Like 1
Skrevet

Hvis den kan passe Action så vil jeg gjerne se på den :)

Edit: Altså hvis den er litt liten til Monti, men det tviler jeg på ;)

Evt så kan eg ta den med til stavanger, skal jo på kurs med Siwi. så kan hu prøve den på zuki ;)

  • Like 1
Skrevet

Legges kløven på gulvet men baksiden opp og måles fra taskebund til taske bund. Hunden måles da fra albu til albu og er hunden lik eller større på mål er det god sjanse for at kløven skal passe. Så klart finnes unantak men denne skulle hvist ære et godt utgangspunkt

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...