Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har erfaring med dette merket? Jeg kjøpte en pakke tørket storfelunge og en pakke leverburger som har slått stort an her i huset. Produktene skal være uten tilsetningsstoffer, og er kun tørket. Finner ikke noen nettside, men hadde vært interessant å lese mer om dem!

Jeg anbefaler i allefall produktet, lette å dele opp, smaker bedre enn alt annet synes Isac!

post-12196-0-01785700-1384170564.jpg

Bildet er funnet på google :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Oppdelte grisører er en kjempehit hos min Franske Bulldogg som ikke får hele grisører. Koster litt mer, men du verden så glad den lille blir :)

Skrevet

Oppdelte grisører er en kjempehit hos min Franske Bulldogg som ikke får hele grisører. Koster litt mer, men du verden så glad den lille blir :)

Jeg bruker også de som snacks til Chicka :)

Guest Christine
Skrevet

Om dere har Sparkjøp i nærheten, så er produktene fra Dalsgård billigere der enn på vanlig dyrebutikk. Ihvertfall her i byen :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg var i kontakt med de for noen år siden da jeg vurderte å forhandle produktene. De skal visstnok ha moderne fasiliteter, gode teknikker for konservering ved frysetørking som beholder næringsstoffene. Med forbehold om at dette er fritt fra hukommelsen og fra dem selv. Utifra det ville jeg nok heller gitt dette enn mye annet gørr som er å få kjøpt til hunden. :)

Skrevet

Var hos dyrlegen her i dag, fant de i butikken der. Hun i skranken kunne fortelle meg at det er en lokal dude på en øy utenfor Sotra (sånn hun forklarte det) som ordner alt selv, kjører ut til butikkene i nærområdet osv. Hun hadde bare god erfaring!

Sånne folk vil jeg støtte! Kjøpte lever og enda mer burger i dag, jippi sa dyret da.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har kjøpt strimlet griseøret derfra og både jeg og bikkja er fornøyd. Hun gonger det i seg og jeg er glad for at det ikke blir trøbbel i magen. Jeg har prøvd litt forskjellig, men det eneste hun ikke blir lei av og legger fra seg er disse griseørene. Så nå har jeg bestilt noe kyllinggreier fra samme merke også :) de selger de hos alphadog på nett, men selges de billigere noe annet sted på nettet? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Var hos dyrlegen her i dag, fant de i butikken der. Hun i skranken kunne fortelle meg at det er en lokal dude på en øy utenfor Sotra (sånn hun forklarte det) som ordner alt selv, kjører ut til butikkene i nærområdet osv. Hun hadde bare god erfaring!

Sånne folk vil jeg støtte! Kjøpte lever og enda mer burger i dag, jippi sa dyret da.

Han holder til på Tysnes, sør for Bergen :)

  • Like 1
Skrevet

Kjell Henning (tidligere belgeroppdretter) som driver det er veldig flink, har aldri hatt noen negative erfaringer med produktene. Han er fast sponsor på vår spesial her i Bergen.
Vil tro at det er mulig å få fatt i i Stavanger/Sandnes, men det går an å ringe til Dalsgård og høre.

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Ååå er Dalsgård lik Kjell Henning?

Så kult - jeg synes produktene er strålende og jeg får kjøpt de hos vetten her hos meg. Strimla griseører er stor stas.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...