Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to stk hunder som er glad i å grave teppene til en klump inni buret. Det kan jeg ikke tenke meg er noe behagelig. Finnes det noen lure løsninger?

Blondie har nå en hundepute inni buret sitt som dekker hele bunnen av buret. Den funker delvis, da hun ikke klarer å grave den til en klump. Men hun klarer likevel å brette den i to. Finnes det noe bedre?

Skrevet

Bonnie er også slik. Hun hadde også en sånn forholdsvis tynn burmadrass som hun presterte å brette. Kjøpte en ganske luftig pute som måtte stappes litt inn i buret, quick-fix for hennes graving og makking :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Tja, om de reier opp og fortsatt ligger på teppekladden, så ville jeg ikke brydd meg, da vil de vel ha det sånn, da! :)

Alternativt kan du jo gjøre som lederen i en av redningshundorganisasjonene, som har måttet ty til en sånn kumatte inni bilburet på wk'en sin, fordi den ellers graver seg tvert ned til bånnpanna på bilen. :blink:

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Tja, om de reier opp og fortsatt ligger på teppekladden, så ville jeg ikke brydd meg, da vil de vel ha det sånn, da! :)

Alternativt kan du jo gjøre som lederen i en av redningshundorganisasjonene, som har måttet ty til en sånn kumatte inni bilburet på wk'en sin, fordi den ellers graver seg tvert ned til bånnpanna på bilen. :blink:

Ot; men sannsynligvis ikke nå lengre da den er død.
Skrevet

Enig med malamuten. Det har mamma og pappa i alle bur og senger. Du klipper rett og slett til en god og fast skummadrass, litt større enn bunnen i buret så den sitter godt. Så syr du, eller får noen til å sy trekk til den i et stoff som tåler veldig mye. Vi har hatt 3 forskjellige hunder som likte den samme senga, alle var/er gravere, og trekket på madrassen i den senga har hold seg godt altså :)

  • Like 1
Skrevet

Men hvis hunden liker ting i en klump hvorfor ikke la de gjøre det?

Og om man virkelig har en graver så blir en skumgummi madrass en æææææ spesiell opplevelse :lol:

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg tenker at de graver det vekk for en grunn - kanskje er det for varmt å ha teppene der. Det er ikke sånn at alle hunder liker å ligge mykt og om hundene er stengt inne i burene så synes jeg det er ugreit å tvinge de til å måtte ligge på mye madrasser og hauger med tepper. Antagelig så graver de de vekk fordi det blir for varmt.

Så selv om vi mener at man burde ligge mykt og godt så deler ikke alle hunder den oppfattelsen av hva som er behagelig.

Hermine graver ikke hos meg, hun vil ha det mykt og varmt - Noah derimot - han ommøblerer bilburet så fort han får sjansen - han vil bare ikke ha vegg til vegg med tepper, det blir for varmt. Jeg retter på de hver gang han skal inn i bilen - han ordner det til i løpet av ti minutter. Han gjør også det når han er i bur ellers (om han er i bur, f.eks. når frallen har løpetid) - han vil ikke ha tepper over det hele.

Skrevet

Blondie gjør det fordi hun stresser. Så hun bare graver med en gang hun blir puttet i buret fordi hun ikke vil være der. Hun ser ikke så fornøyd ut når hun har roet seg og hun sitter der med en klump av et teppe igjen. Valpen driver egentlig mest å sklir i svingene, og dermed blir teppet dratt med rundt om kring. Det hender at hun graver fordi hun vil ut de første 10 sekundene hun også. Men i natt så det faktisk ut som at hun gravde teppe bort fordi hun syntes det var for varmt, så hun kan jo heller få en løsning hvor hun kan flytte på ting om hun syns det er for varmt :)

Takk for svar! :D Den babymadrassen hørtes smart ut til Blondie. Forslag til gode trekk som holder?

Skrevet

Gross :heart: gravde konsekvent vekk teppene i bilburet,samme hvor kaldt og hardt JEG mente det måtte være :) . De siste par årene lot jeg ham slippe å ha de irriterende teppene jeg :yes: .

Skrevet

Mine graver på biabeddene sine. Veldig irriterende, for nå er 3 stykk ødelagt, den ene helt totalt ødelagt, alle sømmene er ødelagt og firkanten i midten borte. Kjøpte sånn trekk til den,men nå er også den gravet istykker. Nitro er ikke så ille, men valpen er helt fiksert på graving. Vi må fysisk inn for å få henne til å slutte. Så håper det roer seg. Ingen vits til å kjøpe nye senger før den tid.

Jeg ville ikke ha tenkt så mye over det at de graver pleddene til en ball. Jeg ville nok uansett satset på en tykkere bur-madrass sånn ala biabed til å ha i bunn og så ha et pledd oppi som de kan få grave litt på.

Skrevet

Blondie gjør det fordi hun stresser. Så hun bare graver med en gang hun blir puttet i buret fordi hun ikke vil være der. Hun ser ikke så fornøyd ut når hun har roet seg og hun sitter der med en klump av et teppe igjen. Valpen driver egentlig mest å sklir i svingene, og dermed blir teppet dratt med rundt om kring. Det hender at hun graver fordi hun vil ut de første 10 sekundene hun også. Men i natt så det faktisk ut som at hun gravde teppe bort fordi hun syntes det var for varmt, så hun kan jo heller få en løsning hvor hun kan flytte på ting om hun syns det er for varmt :)

Takk for svar! :D Den babymadrassen hørtes smart ut til Blondie. Forslag til gode trekk som holder?

Dra innom en stoff forhandler og hør om de har noe sterkt stoff. Jeg kan ringe mamma og høre om hun vet hva stoffet hun har brukt heter. Det er skikkelig holdbart. De har ikke hull på et eneste trekk :)

  • Like 1
Skrevet

Vi satte på sånne emaljehull på den ene puta til Odin og feste den til buret med karabinkroker. :)

(var mest i en stressperiode der han trakk puta ut av buret for å jokke på den)

Guest Klematis
Skrevet

Min graver teppene sammen til en ball, og legger seg oppå det, samme hvor pent jeg har dandert det. Har lagt en tykk pute der istedenfor.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...