Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to stk hunder som er glad i å grave teppene til en klump inni buret. Det kan jeg ikke tenke meg er noe behagelig. Finnes det noen lure løsninger?

Blondie har nå en hundepute inni buret sitt som dekker hele bunnen av buret. Den funker delvis, da hun ikke klarer å grave den til en klump. Men hun klarer likevel å brette den i to. Finnes det noe bedre?

Skrevet

Bonnie er også slik. Hun hadde også en sånn forholdsvis tynn burmadrass som hun presterte å brette. Kjøpte en ganske luftig pute som måtte stappes litt inn i buret, quick-fix for hennes graving og makking :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Tja, om de reier opp og fortsatt ligger på teppekladden, så ville jeg ikke brydd meg, da vil de vel ha det sånn, da! :)

Alternativt kan du jo gjøre som lederen i en av redningshundorganisasjonene, som har måttet ty til en sånn kumatte inni bilburet på wk'en sin, fordi den ellers graver seg tvert ned til bånnpanna på bilen. :blink:

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Tja, om de reier opp og fortsatt ligger på teppekladden, så ville jeg ikke brydd meg, da vil de vel ha det sånn, da! :)

Alternativt kan du jo gjøre som lederen i en av redningshundorganisasjonene, som har måttet ty til en sånn kumatte inni bilburet på wk'en sin, fordi den ellers graver seg tvert ned til bånnpanna på bilen. :blink:

Ot; men sannsynligvis ikke nå lengre da den er død.
Skrevet

Enig med malamuten. Det har mamma og pappa i alle bur og senger. Du klipper rett og slett til en god og fast skummadrass, litt større enn bunnen i buret så den sitter godt. Så syr du, eller får noen til å sy trekk til den i et stoff som tåler veldig mye. Vi har hatt 3 forskjellige hunder som likte den samme senga, alle var/er gravere, og trekket på madrassen i den senga har hold seg godt altså :)

  • Like 1
Skrevet

Men hvis hunden liker ting i en klump hvorfor ikke la de gjøre det?

Og om man virkelig har en graver så blir en skumgummi madrass en æææææ spesiell opplevelse :lol:

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg tenker at de graver det vekk for en grunn - kanskje er det for varmt å ha teppene der. Det er ikke sånn at alle hunder liker å ligge mykt og om hundene er stengt inne i burene så synes jeg det er ugreit å tvinge de til å måtte ligge på mye madrasser og hauger med tepper. Antagelig så graver de de vekk fordi det blir for varmt.

Så selv om vi mener at man burde ligge mykt og godt så deler ikke alle hunder den oppfattelsen av hva som er behagelig.

Hermine graver ikke hos meg, hun vil ha det mykt og varmt - Noah derimot - han ommøblerer bilburet så fort han får sjansen - han vil bare ikke ha vegg til vegg med tepper, det blir for varmt. Jeg retter på de hver gang han skal inn i bilen - han ordner det til i løpet av ti minutter. Han gjør også det når han er i bur ellers (om han er i bur, f.eks. når frallen har løpetid) - han vil ikke ha tepper over det hele.

Skrevet

Blondie gjør det fordi hun stresser. Så hun bare graver med en gang hun blir puttet i buret fordi hun ikke vil være der. Hun ser ikke så fornøyd ut når hun har roet seg og hun sitter der med en klump av et teppe igjen. Valpen driver egentlig mest å sklir i svingene, og dermed blir teppet dratt med rundt om kring. Det hender at hun graver fordi hun vil ut de første 10 sekundene hun også. Men i natt så det faktisk ut som at hun gravde teppe bort fordi hun syntes det var for varmt, så hun kan jo heller få en løsning hvor hun kan flytte på ting om hun syns det er for varmt :)

Takk for svar! :D Den babymadrassen hørtes smart ut til Blondie. Forslag til gode trekk som holder?

Skrevet

Gross :heart: gravde konsekvent vekk teppene i bilburet,samme hvor kaldt og hardt JEG mente det måtte være :) . De siste par årene lot jeg ham slippe å ha de irriterende teppene jeg :yes: .

Skrevet

Mine graver på biabeddene sine. Veldig irriterende, for nå er 3 stykk ødelagt, den ene helt totalt ødelagt, alle sømmene er ødelagt og firkanten i midten borte. Kjøpte sånn trekk til den,men nå er også den gravet istykker. Nitro er ikke så ille, men valpen er helt fiksert på graving. Vi må fysisk inn for å få henne til å slutte. Så håper det roer seg. Ingen vits til å kjøpe nye senger før den tid.

Jeg ville ikke ha tenkt så mye over det at de graver pleddene til en ball. Jeg ville nok uansett satset på en tykkere bur-madrass sånn ala biabed til å ha i bunn og så ha et pledd oppi som de kan få grave litt på.

Skrevet

Blondie gjør det fordi hun stresser. Så hun bare graver med en gang hun blir puttet i buret fordi hun ikke vil være der. Hun ser ikke så fornøyd ut når hun har roet seg og hun sitter der med en klump av et teppe igjen. Valpen driver egentlig mest å sklir i svingene, og dermed blir teppet dratt med rundt om kring. Det hender at hun graver fordi hun vil ut de første 10 sekundene hun også. Men i natt så det faktisk ut som at hun gravde teppe bort fordi hun syntes det var for varmt, så hun kan jo heller få en løsning hvor hun kan flytte på ting om hun syns det er for varmt :)

Takk for svar! :D Den babymadrassen hørtes smart ut til Blondie. Forslag til gode trekk som holder?

Dra innom en stoff forhandler og hør om de har noe sterkt stoff. Jeg kan ringe mamma og høre om hun vet hva stoffet hun har brukt heter. Det er skikkelig holdbart. De har ikke hull på et eneste trekk :)

  • Like 1
Skrevet

Vi satte på sånne emaljehull på den ene puta til Odin og feste den til buret med karabinkroker. :)

(var mest i en stressperiode der han trakk puta ut av buret for å jokke på den)

Guest Klematis
Skrevet

Min graver teppene sammen til en ball, og legger seg oppå det, samme hvor pent jeg har dandert det. Har lagt en tykk pute der istedenfor.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...