Gå til innhold
Hundesonen.no

Løsning for burgravere


Recommended Posts

Jeg har to stk hunder som er glad i å grave teppene til en klump inni buret. Det kan jeg ikke tenke meg er noe behagelig. Finnes det noen lure løsninger?

Blondie har nå en hundepute inni buret sitt som dekker hele bunnen av buret. Den funker delvis, da hun ikke klarer å grave den til en klump. Men hun klarer likevel å brette den i to. Finnes det noe bedre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, om de reier opp og fortsatt ligger på teppekladden, så ville jeg ikke brydd meg, da vil de vel ha det sånn, da! :)

Alternativt kan du jo gjøre som lederen i en av redningshundorganisasjonene, som har måttet ty til en sånn kumatte inni bilburet på wk'en sin, fordi den ellers graver seg tvert ned til bånnpanna på bilen. :blink:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Tja, om de reier opp og fortsatt ligger på teppekladden, så ville jeg ikke brydd meg, da vil de vel ha det sånn, da! :)

Alternativt kan du jo gjøre som lederen i en av redningshundorganisasjonene, som har måttet ty til en sånn kumatte inni bilburet på wk'en sin, fordi den ellers graver seg tvert ned til bånnpanna på bilen. :blink:

Ot; men sannsynligvis ikke nå lengre da den er død.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enig med malamuten. Det har mamma og pappa i alle bur og senger. Du klipper rett og slett til en god og fast skummadrass, litt større enn bunnen i buret så den sitter godt. Så syr du, eller får noen til å sy trekk til den i et stoff som tåler veldig mye. Vi har hatt 3 forskjellige hunder som likte den samme senga, alle var/er gravere, og trekket på madrassen i den senga har hold seg godt altså :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Jeg tenker at de graver det vekk for en grunn - kanskje er det for varmt å ha teppene der. Det er ikke sånn at alle hunder liker å ligge mykt og om hundene er stengt inne i burene så synes jeg det er ugreit å tvinge de til å måtte ligge på mye madrasser og hauger med tepper. Antagelig så graver de de vekk fordi det blir for varmt.

Så selv om vi mener at man burde ligge mykt og godt så deler ikke alle hunder den oppfattelsen av hva som er behagelig.

Hermine graver ikke hos meg, hun vil ha det mykt og varmt - Noah derimot - han ommøblerer bilburet så fort han får sjansen - han vil bare ikke ha vegg til vegg med tepper, det blir for varmt. Jeg retter på de hver gang han skal inn i bilen - han ordner det til i løpet av ti minutter. Han gjør også det når han er i bur ellers (om han er i bur, f.eks. når frallen har løpetid) - han vil ikke ha tepper over det hele.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blondie gjør det fordi hun stresser. Så hun bare graver med en gang hun blir puttet i buret fordi hun ikke vil være der. Hun ser ikke så fornøyd ut når hun har roet seg og hun sitter der med en klump av et teppe igjen. Valpen driver egentlig mest å sklir i svingene, og dermed blir teppet dratt med rundt om kring. Det hender at hun graver fordi hun vil ut de første 10 sekundene hun også. Men i natt så det faktisk ut som at hun gravde teppe bort fordi hun syntes det var for varmt, så hun kan jo heller få en løsning hvor hun kan flytte på ting om hun syns det er for varmt :)

Takk for svar! :D Den babymadrassen hørtes smart ut til Blondie. Forslag til gode trekk som holder?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine graver på biabeddene sine. Veldig irriterende, for nå er 3 stykk ødelagt, den ene helt totalt ødelagt, alle sømmene er ødelagt og firkanten i midten borte. Kjøpte sånn trekk til den,men nå er også den gravet istykker. Nitro er ikke så ille, men valpen er helt fiksert på graving. Vi må fysisk inn for å få henne til å slutte. Så håper det roer seg. Ingen vits til å kjøpe nye senger før den tid.

Jeg ville ikke ha tenkt så mye over det at de graver pleddene til en ball. Jeg ville nok uansett satset på en tykkere bur-madrass sånn ala biabed til å ha i bunn og så ha et pledd oppi som de kan få grave litt på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blondie gjør det fordi hun stresser. Så hun bare graver med en gang hun blir puttet i buret fordi hun ikke vil være der. Hun ser ikke så fornøyd ut når hun har roet seg og hun sitter der med en klump av et teppe igjen. Valpen driver egentlig mest å sklir i svingene, og dermed blir teppet dratt med rundt om kring. Det hender at hun graver fordi hun vil ut de første 10 sekundene hun også. Men i natt så det faktisk ut som at hun gravde teppe bort fordi hun syntes det var for varmt, så hun kan jo heller få en løsning hvor hun kan flytte på ting om hun syns det er for varmt :)

Takk for svar! :D Den babymadrassen hørtes smart ut til Blondie. Forslag til gode trekk som holder?

Dra innom en stoff forhandler og hør om de har noe sterkt stoff. Jeg kan ringe mamma og høre om hun vet hva stoffet hun har brukt heter. Det er skikkelig holdbart. De har ikke hull på et eneste trekk :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ny bytur. Konsert fra avstand. Masse livlige folk overalt. Etablerte et vennskap med en søt toårig jente på bussen. Koselig spasertur med storebror. Sitt under marsj i gågata, fem meters avstand. Tur gjennom teknobelyst konsertområde med rosa trær etter event va over, og så en øl på Mikrobryggeriet. Ede fikk ikke være med inn til baren for å handle, men vekteren ville gjerne passe han imens. Ingen protester fra Edes side, som synes hun var søt. Han var litt furten over at vi ikke fikk gå inn da jeg kom ut igjen, han synes det så spennende ut innenfor dørene, men ikke furten nok til å holde en emo konsert pga. Han er fullstendig trygg på fulle folk og tette folkemengder nå. Anser det som helt normalt. Forbinder alkoholånde med trivelige folk som vil hilse med gjensidig berøring, og han elsker det, heldigvis. Sovnet nonchalant og trygg på ståkete buss full av fulle bygdetullinger i supporterutstyr og god VM-stemning på vei hjem.    Edit: Jeg unnlot nevne en utrivelig opplevelse, fordi det er et så touchy subject, men det er sant, det skjedde, og #notallmuslims, jeg kjenner til selverklært troende muslimer som har hund (inne, normalt hundehold) også, fordi det ikke står noe negativt eller noen instruks om hvordan ha hunder i Koranen, det står bare i hadith, så det må være greit å fortelle om dette uten å frykte bli beskyldt for å være rasistisk eller islamofob: Vi gjorde en kort stopp utenfor en tilfeldig butikk for å omorganisere innhold i lommer og bærenett, hvorpå det dukket opp en ansatt på hver side, fra hver sin dør. De sa noe til hverandre på arabisk, og den ene utbrøt "Najis!" før de forsvant inn igjen. Første gang jeg har sett Ede engstelig, med stiv hale ned mellom beina. Han må ha plukket opp vibber fra de. Svart hund sammen med kaffir kvinne uten tildekket hår var visst ikke velkomne til å bruke fortauet utenfor den butikken der. Irriterende når folk skremmer hunden med sånne vibber at han ender med halen stiv mellom beina. Han som alltid ellers har selvsikkert kroppspråk med ledig høy haleføring.  Det tok ham heldigvis bare en meter forbi butikken og inn i folkemengden med VM-supportere på tur hjem for å løfte halen igjen. Fort glemt. .. håper jeg. 
    • Arminzera har jeg kjent et par hunder av, det er riktignok lenge siden (wow! Snart 20 år?). Men verdt å sjekke ut, og i Meråker. Det var den eneste jeg fant igjen av de jeg har hatt noe med å gjøre.
    • Kalexas kennel har jeg veldig godt inntrykk av. Seriøs oppdretter, gode hunder. Disse liker jeg godt. Kreft er vel det vanligste, litt allergi. Og mange er veldig til å slikke, på deg, andre hunder , alt mulig. Utrolig irriterende.  Noen linjer kan ha mye lyd, som i piping.... Lykke til med valpekjøp:)
    • Etter mye grubling fram og tilbake har valget falt på Flat denne gangen. Rasen gir for oss en god kombinasjon av sosial happy-go-lucky familiehund og passe energisk trenings- og hobbyhund for for meg. Planen er valp i løpet av 2026. Nå er jakten på mulige oppdrettere i gang. Jeg har selvsagt kikket innom oppdretterlistene til NKK og retrieverklubben, og det er en start. Jeg vil i tillegg spørre her, er det noen som har en oppdretter å tipse om/anbefale? Gjerne i Trøndelag, men hele landet er forsåvidt aktuelt. Ønsker en oppdretter med fokus på helse og mentalitet, og helst også fokus på bruk av hundene ut over "bare" utstilling. Men jeg er ikke ute etter heftige brukslinjer heller.  Litt upraktisk at mange ikke bruker hjemmesider lengre. En må følge dem på sosiale media, men der må en ofte være valpekjøper allerede for å få tilgang. Liker å kunne få et inntrykk på nett før jeg eventuelt sender epost eller ringer.  Er det noe jeg bør være spesielt obs på med Flat? Vet det kan være en del kreft. Er det noe annet med helse eller mentalitet å være på vakt mot?    
    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...