Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har rett og slett mer leker enn jeg har hunder, og trenger gjerne ikke 10 av hver sort *host*

Så her kommer litt leker på billigsalg. Skal til Norwegian Open førstkommende lørdag, og til Sonen mesterskapet på søndag.

Om det skal sendes må det betales på forhånd og blir + frakt.

Gappay baller 25 kr stk. (også den firkantete)

100,- for alle 5.

Liten ball med langtråd, 2 stk kr 20,-

3 stk Kong samlet kr. 100,-

Klikker, ikke brukt 2 stk kr 10,- *SOLGT*

Div baller og en merkelig kong "stick" 20 kr stk. (blå med pip)

*SOLGT 2 STK JORDKLODBALLER*

Kobber/gull kjetting brukt på liten schäferhund. kr 30,-

Send meg PM og navn på hva dere vil ha, også legger jeg det av til evt hvor dere vil møtes. Så får dere finne meg. ;)

Skrevet

Neste lørdag! *host* :P

Vi vil ha klikkerne og jordklodeballene :)

Alt for mye på kalenderen, neste lørdag! Denne lørdagen skal jeg på MH :lol:

Også skal jeg på letohallen neste søndag igjen *flirer*

Særlig om ikke Mokken skal ha de klikkerne, men dersom det skulle skje, tar jeg de gjerne :P

*Mokken* Har tatt de :)

Skrevet

Alt for mye på kalenderen, neste lørdag! Denne lørdagen skal jeg på MH :lol:

Også skal jeg på letohallen neste søndag igjen *flirer*

*Mokken* Har tatt de :)

Jeg vil ikke ha på meg at du kjører feil på lørdag, å står utenfor en tom hall mens du skulle vært på MH altså! :lol:

Skrevet

Jeg vil ikke ha på meg at du kjører feil på lørdag, å står utenfor en tom hall mens du skulle vært på MH altså! :lol:

:aww: Er vel en grunn til at mamma mener jeg må bookes 6 mnd fram i tid :whistle:

Skrevet

Alt for mye på kalenderen, neste lørdag! Denne lørdagen skal jeg på MH :lol:

Også skal jeg på letohallen neste søndag igjen *flirer*

*Mokken* Har tatt de :)

Ser jeg formulerte meg litt klønete, mente at dersom den mikrosjansen for at Mokken av en merkelig grunn IKKE skulle ha dem så stiller jeg meg på andreplass. Var mer sånn just in case :)

Skrevet

Den blå med pip, er den stor ca? Leter meg halvt ihjel etter en sånn som passer til Aro :P har hatt en rød, men den ble for stor så den ble bare ekkel :P

Skrevet

Den blå med pip, er den stor ca? Leter meg halvt ihjel etter en sånn som passer til Aro :P har hatt en rød, men den ble for stor så den ble bare ekkel :P

Den er stor ja, på str med en knytteneve ca (alt etter hvem som knytter neven selvsagt :P )

Skrevet (endret)

Jeg tar resten :aww:*mange hunder*

Utenom kongsticken :lol:

Altså alle andre lekene som er igjen?

Utenom dild*** til Talli? *flirer*

****

Da er alt utenom kongsticken solgt :)

Endret av Jonna
Skrevet

Dildoooo! :lol:

Arkan her inne tvang meg til å kjøpe den!!

Talli syntes den var såååå fin (jeg derimot vil ikke bli sett av noen belønne med den :lol: )

Noe sier meg at jeg ikke er en god selger :teehe:

Skrevet

Jammen jammen... Jeg trenger kong!

Den tingen som er grønn er ett KONG produkt *host*

Skrevet (endret)

Igjen oppdager jeg ting for sent!
Skulle til å ønske meg 2 stk Gappay baller og de to jordklodeballene, men Lill to jo resten! :o

Endret av LXT
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...