Gå til innhold
Hundesonen.no

Renovering av hus fra 1800-tallet


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Siden det er en del sonenfolk som synes oppussing er artig, tenkte jeg å dele mitt store prosjekt for tiden..

Ja, det startet med en liten oppussing, men merkelig nok så er det ikke gull alt som glitrer og det hele endte med en real renovering.. Særlig når flere har den tankegangen at når man først har gjort det, så kan man jo like godt gjøre det også :whistle: Sinnasnekkern hadde definitivt hatt en ting eller to og fortalt oss hvis han fikk muligheten :aww:

Men i alle fall.. Jeg har i dag laget en blogg der jeg tenkte jeg skulle prøve å samle noen bilder, tanker og planer om hvordan ting har vært og blir. Så hvis dere ønsker å følge med, så finner dere bloggen her:

http://oppussing.blogg.no

Endret av Krutsi
  • Like 4
Skrevet

Gøy med oppussingsblogg! Har ikke lest alt ennå, tenkte bare å si at på lakkerte tregulv vises hundeklomerker veldig mye bedre enn på oljete. Oljebehandlet tre blir ikke stripete på samme måte som lakkert, de blir preget av "levd liv" men det synes ikke jeg gjør noe. Hvis du foretrekker blanke, feilfrie flater bør du gå for lakk, men da har du en jobb med å hindre klomerker!

Skrevet

Oi, jeg følte vi hadde og gjorde mye med vårt hus fra 1884-86, hoho :D

Masse lykke til! Jeg skal følge med :)

Jeg tror eneste grunnen til at jeg klarer å holde meg positiv, er fordi jeg ikke klarer å se alt arbeidet som krever :lol: Hadde jeg og gubben i tillegg hatt litt samarbeidsproblemer og en haug me unger, så hadde dette sikkert vært et prosjekt for sinnasnekkern :lol:

og takk :)

Gøy med oppussingsblogg! Har ikke lest alt ennå, tenkte bare å si at på lakkerte tregulv vises hundeklomerker veldig mye bedre enn på oljete. Oljebehandlet tre blir ikke stripete på samme måte som lakkert, de blir preget av "levd liv" men det synes ikke jeg gjør noe. Hvis du foretrekker blanke, feilfrie flater bør du gå for lakk, men da har du en jobb med å hindre klomerker!

Jeg foretrekker et gulv som jeg kan leve med uten å irritere meg over at det ble stygt fordi lille nurk har løpt litt rundt :lol: Så da blir det nok olje ;) hehe

Skrevet

Jeg tror eneste grunnen til at jeg klarer å holde meg positiv, er fordi jeg ikke klarer å se alt arbeidet som krever :lol: Hadde jeg og gubben i tillegg hatt litt samarbeidsproblemer og en haug me unger, så hadde dette sikkert vært et prosjekt for sinnasnekkern :lol:

og takk :)

Hahaha... Mye frustrasjon med mye oppussing ja. Men fy så godt når man er ferdig og forhåpentligvis fornøyd :)

Det værste er tømmeret, irritert meg grønn i huset her at man ikke bare kan flytte litt, og rive litt her og der pga. både bæring og låsing :lol:

Skrevet

Hahaha... Mye frustrasjon med mye oppussing ja. Men fy så godt når man er ferdig og forhåpentligvis fornøyd :)

Det værste er tømmeret, irritert meg grønn i huset her at man ikke bare kan flytte litt, og rive litt her og der pga. både bæring og låsing :lol:

Jeg kjenner definitivt på frustrasjonen ja, og stresset.. Vi skulle jo helst ha blitt ferdig mest mulig før fødselen, i alle fall 2. etg :lol:

Men ja, tømmeret er ille innimellom.. Vi skal flytte trappa (idioti egentlig :lol: ), og dermed ha mulighet til å utvide badet, men det betyr at vi må flytte ei dør :lol: For å si det sånn: INGEN har villet tenkt på hvordan vi skal gjøre det enda :lol:

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...