Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Obs: Lite hyggelige bilder

http://www.tv2.no/nyheter/disse-hundene-var-naer-doeden-ble-reddet-av-caroline-28-4130827.html

" I 2006 startet Caroline Holtet (28) fra Ski på veterinærutdanning ved Szent Istvan universitetet i Ungarn. Der engasjerte hun seg i flere organisasjoner, blant annet FAPF (Foundation of animal protection), som redder og hjelper dyr i ulevelige tilstander.

– Jeg har vært med å reddet over 800 hunder siden 2007, sier Holtet til TV 2.

Nå har hun flyttet hjem til Norge hvor hun bor og jobber på Grünerløkka i Oslo. Med seg har 28-åringen tre hunder som hun har hjulpet fra ******* til hverdagslykke. "

Skrevet

Fint og flott men nå er jeg ikke for å redde alt som reddes kan. Det er faktisk bedre å la hundene slippe i en god del tilfeller og i hvert fall sånne plasser der de allerede sliter med alt som mange hjemløse hunder så er det kanskje best å la de som er hard skadd slippe. Når de har så store skader og smerter så synes jeg det er best å la de slippe i steden for å gå med de store skadene og smertene i lang tid før de eventuelt blir frisk.

  • Like 1
Skrevet

Hunder som er slått i hodet med øks og hunder som er spiddet på et gjerde..... Altså, fint at hunder får kjærlighet, men noen ting burde man heller avlive. For hundens beste.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...